News

8080

16-17 листопада 2017 року у Києві пройшов черговий Форум організаційного розвитку громадянського суспільства "Практики свободи", що зібрав понад 1700 учасників зі всієї України інших країн світу.  casino games rental orlando
Dating someone with aspergers disease
Щорічний Форум вже традиційно став наймасштабнішою національною подією у громадському секторі України.

У перший день Форуму обговорювалися спроможності, які треба зміцнити громадським і благодійним організаціям, щоб свобода досягалася рутинними діями кожного українця. Другий день був повністю присвячений практикам і інструментам роботи у громаді. 

Одним із головних завдань Форуму є формування трендів розвитку громадянського суспільства. На думку учасників Форуму, в 2018 році організації громадянського суспільства (ОГС) мають застосовувати такі практики свободи:

1) Оволодіти дійсним мандатом довіри від суспільства: практикувати декларовані цінності; діяти прозоро; оприлюднювати фінансові та змістовні звіти про свою діяльність; розме­жовувати управління (дирекцію) та врядування організації.

2) Залучати широке коло громадян до своєї діяльності, працювати з громадою для грома­ди. Підтримувати та промотувати «низові» ініціативи, допомагати громадянам об’єд­нуватися задля вирішення спільних проблем. Розширювати коло прихильників аж до створення «фан-клубів ОГС». Залучати волонтерів і надихати до волонтерства.

3) Будувати паритетні стосунки з владою на усіх рівнях - від об’єднаної громади до дер­жавних органів. Адвокатувати реформи, готувати якісну аналітику, розробляти проекти необхідних нормативних актів, допомагати втілювати зміни. Шукати партнерів і об’єдну­вати досвід, щоб співпрацею надавати можливості усій країні.

4) Розвивати громадянську освіту. Нарощувати в суспільстві громадянську компетентність, усвідомленість та включеність у процеси прийняття рішень. Постійно підвищувати влас­ну освіченість та формувати цінність верховенства права, демократії та прав людини.

5) Розбудовувати фінансову сталість: управляти фінансовими ресурсами, реалізовувати маркетингову стратегію, опановувати нові методи фандрайзингу. Створювати затребу­вані продукти та продавати їх державі, бізнесу, іншим ОГС. Вміти та залучати ресурси локальних спільнот.

6) Об’єднуватися довкола спільної візії (бачення) розвитку. Створювати партнерства та ко­аліції, унаочнюючи силу єднання багатьох. Змінювати парадигму стосунків з бізнесом, пропонуючи обопільно виграшну співпрацю замість «спонсорства». Надавати послуги бізнесу, захищати права та допомагати у реалізації місій.

7) Нарощувати професіоналізм, інвестувати час і сили в організаційний розвиток. Невпин­но навчатися, щоб бути готовими до цифрового світу, який вже настав. Опановувати нові методи та інструменти: можливості електронного врядування, краудфандингових платформ, месенджерів, соціальних медіа, “big data”.

Щоб переглянути повний звіт Форуму,
натисніть на зображенні нижче:
 
Also see English version below:
12 12