fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Прийом заявок відбувається на постійній основі.

 

Конкурс «Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах» проводиться у межах проєкту ЄС для сталості громадянського суспільства в Україні, який реалізується ІСАР Єднання у межах стратегічного партнерства з ЄС та у межах проєкту “Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України”, який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

За допомогою цього конкурсу пропозицій ми хочемо надати додаткові можливості й ресурси для швидкого й гнучкого реагування на потреби громадянського суспільства в надзвичайних умовах.

У межах цього конкурсу приймаються заявки відповідно до таких пріоритетів:

Організація змінює свою діяльність і адаптується до воєнних умов відповідно до потреб і викликів своєї цільової аудиторії, громади, спільноти, або ж пропонує рішення на виклики та потреби, що з'являються в умовах війни (зокрема в тому числі активності орієнтовані на щойно звільнені території та громади)

Бюджет проєкту може включати:

 • витрати на розробку нових планів, політик/процедур, дослідження потреб нових ЦА, розробку нових послуг, адміністративні видатки тощо
 • витрати на пілотування/втілення програмної діяльності організації, що відповідає новим потребам та умовам

Організація розробляє/адаптує послуги, організовує простори/середовища/інфраструктуру зі спеціалізованими затребуваними в умовах війни сервісами для конкретних уразливих груп

У межах цього пріоритету може бути підтримано:

 • розробка та впровадження сервісів, адаптованих просторів, рішень для людей з інвалідністю, які потребують створення особливих умов для забезпечення розвитку чи підтримки стану здоров’я
 • розробка та впровадження сервісів для літніх людей
 • розробка та впровадження високопрофесійних фахових сервісів для людей, які потребують конкретної вузькоспеціалізованої психологічної підтримки (зокрема для представників_ць ЛГБТ, для жінок, які потерпають від домашнього насилля)
 • сервіси/середовища/інфраструктура для інших вразливих категорій, які мають специфічні потреби або ж зазнали особливого впливу війни саме через їх вразливість.

Цей пріоритет орієнтований на фахову підтримку чітко виокремленої цільової аудиторії, з чітко визначеними потребами в умовах війни. Важливо: підтримка має бути спрямована НЕ на потреби ВПО/представників_ць громад, які зазнали впливу війни, а на конкретну категорію людей.

В якому разі проєкт матиме пріоритетну підтримку?

Якщо втілюватиметься у співпраці з владою та вузькопрофільними тематичними спільнотами, співпраця з якими дозволить посилити експертизу організації у цій тематиці.

Фінансування ініціатив, що виникають із взаємодії організації з громадою та місцевою владою

Зокрема у випадках, коли організація створює умови для забезпечення доступу до освіти та інших критично важливих послуг.

Наприклад, разом із залученням коштів від представників громади, бізнесу чи влади обладнати укриття, що дасть можливість повернутися до навчального процесу.

Організація відновлює/cтворює громадські простори в громадах, що зазнали руйнування в умовах бойових дій

Передбачається, що такі простори:

 • стануть осередками розвитку, комунікації та координації задля відновлення в громадах
 • сформують доступ до послуг, що були втрачені
 • створять нові можливості для підвищення якості життя людей в громадах

Важливо: не лише створити/відновити громадський простір, а й наповнювати його активностями, що сприятимуть координації, комунікації та відновленню в громадах.

Організація започатковує або розвиває роботу спільного робочого простору:

 • для ОГС, що релокувались/релокуються з інших територій
 • для місцевих організацій, що бачать доцільність в наявних умовах ділити цей простір з іншими організаціями для підвищення координації та ефективності роботи

Організація підтримує свою спільноту (діти, вразливі групи населення, постраждалі внаслідок воєнних дій тощо) за допомогою громади

Бюджет проєкту може включати:

 • видатки, пов’язані з вирішенням потреб цільових аудиторій та громад
 • організацію збору коштів/ресурсів на потреби, пов’язані з воєнними діями та їх наслідками

Моніторинг ситуації в країні

Цей пріоритет включає здійснення моніторингових заходів у різних сферах:

 • дотримання прав людини
 • воєнних злочинів
 • корупційних дій
 • потреб людей, які постраждали внаслідок воєнних дій тощо

Інші заходи, спрямовані на те, щоб посилити спроможність громадських організацій та благодійних фондів швидко реагувати та діяти в умовах надзвичайних обставин

ІСАР Єднання може підтримати інші заходи, спрямовані на підвищення спроможності ОГС діяти в умовах надзвичайних обставин.
Просимо надсилати заявки у текстовому форматі (pdf чи word) на пошту u2u.ednannia@gmail.com
Форму заявки для заповнення ви можете знайти у запрошенні.