fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Запрошуємо організації громадянського суспільства до участі в конкурсі проєктних пропозицій “Зміцнення спроможності ОГС брати лідерство у процесах відновлення та розвитку деокупованих територій”. 

Конкурс проводиться у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Конкурс триває до 31 серпня 2023

Прийом заявок відбувається на постійній основі, всі отримані заявки буде розглядати Відбіркова комісія 11 вересня 2023 і протягом місяця після засідання комісії учасники конкурсу отримають результати  

Мета конкурсу: 

Ми запускаємо цей конкурс, щоб надати додаткові можливості та ресурси для зміцнення спроможності ОГС брати участь і нарощувати своє лідерство у процесах відновлення та розвитку де-окупованих територій, які були звільнені від російської окупації, починаючи з 24 лютого 2022 року. Для досягнення цієї мети необхідне глибоке залучення та повноправне партнерство багатьох стейкхолдерів на де-окупованій території: передусім, місцевої влади, місцевого та національного бізнесів, медіа, громадських і благодійних організацій та інших важливих гравців. Саме тому одним з найважливіших компонентів грантової підтримки у межах цього конкурсу грантів буде вимога надати переконливі докази встановлених партнерств такого роду або підкріплених конкретними фактами намірів започаткувати це партнерство.

ВАЖЛИВО: Цільовими територіями реалізації проєктів є громади чи території, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. Тобто проєкти мають реалізовуватися на або для територій і громад, які є в списку: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1668-22#Text

Пріоритети конкурсу: 

  1.  Швидка необхідна підтримка громад та територій в процесах відновлення адміністративних послуг, соціальних послуг тощо

Проєкти за цим пріоритетом можуть включати, наприклад, створення міні-хабів для надання різних послуг в одному місці - базових адміністративних послуг, доступу до банківських послуг, зв'язку (телефони, інтернет), інформації тощо (міні-хаби можуть підтримувати волонтерів та організації у доставці гуманітарної допомоги на ці території, надавати інформацію людям або ОГС, які бажають повернутися на ці території, та надавати іншу необхідну підтримку). Також до цього пріоритету відносяться різного роду «гарячі лінії»/чат-боти, що надають інформацію для громадян щодо відновлення втрачених документів, пошуку родичів, пошкодження документів тощо. До цього ж пріоритету відноситься відновлення центрів денного догляду, реабілітаційних центрів та інших установ/закладів надання соціальних послуг, особливо для людей або дітей з інвалідністю. До цього ж пріоритету відноситься відновлення/cтворення громадських просторів – осередків розвитку, комунікації та координації процесів задля відновлення.

     2. Посилення безпеки на звільнених територіях

Проєкти за цим пріоритетом мають спрямовуватися на створення чи посилення систем розбудови безпеки на звільненій території та у де-окупованих громадах. Наприклад, це може бути розробка комплексного плану безпекових заходів, який включатиме дії для досягнення безперешкодного доступу жителів деокупованих територій та  громад до екстрених служб, доступ до інформації про небезпечні зони та повітряну тривогу, доступ до бомбосховищ, доступ до гуманітарної допомоги, доступ до адміністративних та соціальних послуг, доступ до засобів зв'язку тощо. Це також можуть бути різноманітні навчальні заходи, які можуть посилити спроможність місцевих відповідальних органів реагувати на безпекові виклики, в тому числі навчання поводженню з замінованими територіями тощо. Також цей пріоритет включає надання психологічної підтримки/ психологічного супроводу потребуючим жителям деокупованих території та громад.

     3. Підтримка або розгортання систем формальної і неформальної освіти

Проєкти за цим пріоритетом можуть включати, наприклад, надання освіти дітям, молоді та дорослим з метою забезпечення безперервності процесу формальної та/або неформальної освіти, вдосконалення існуючих та розвитку нових навичок, розвитку лідерства в громадах, навчання членів громад практикам самоврядування тощо. Проєкти за цим пріоритетом можуть бути спрямовані також на створення умов для забезпечення доступу до освітніх послуг на деокупованих територіях та громадах через обладнання відповідних просторів згідно з вимогами законодавства (для прикладу, обладнання укриттів для можливості повернутися до навчального процесу тощо).

      4. Створення сприятливих умов для місцевого бізнесу, в тому числі соціального

Проєкти за цим пріоритетом можуть включати, наприклад, розвиток соціального підприємництва на базі ОГС для забезпечення доступу членів громад до послуг і робочих місць та посилення продовольчої безпеки громад. Проведення кампаній із залучення інвестицій (приватних, міжнародних, гуманітарних) для підтримки місцевої економіки та відновлення інфраструктури. 

      5. Підтримка громадських рухів, волонтерських ініціатив, громадських і благодійних організацій

Проєкти за цим пріоритетом можуть включати, наприклад, проведення тренінгів з безпеки для ОГС, які планують працювати на деокупованих територіях. Підтримка повернення ОГС на ці території або залучення нових ОГС, які планують підтримувати ці території та надавати послуги населенню. Посилення спроможності волонтерських груп та новостворених організацій реагувати на нові потреби, що виникають на цільових територіях – різного роду навчальні заходи, заходи з обміну досвідом, зокрема у сфері фандрайзингу, використання новітніх технологій, тощо. Підтримка відновлення та розвитку місцевого громадянського суспільства та професійних мереж ОГС з метою реінтеграції деокупованих територій.

    6. Моніторинг ситуації на деокупованих територіях

Проєкти за цим пріоритетом можуть включати здійснення моніторингових заходів у різних сферах: дотримання прав людини, корупційних дій, потреб людей, які постраждали внаслідок воєнних дій тощо. Проєкт за цим пріоритетом повинен містити компонент практичного використання результатів такого моніторингу. Вся діяльність по цьому компоненту повинна здійснюватися у тісній співпраці та координації з відповідальними органами влади.

    7. Доступ до верифікованої інформації на деокупованих теориторіях 

Проєкти за цим пріоритетом можуть включати різного роду комунікаційні кампанії, поширення достовірної  інформації про розвиток подій в Україні, воєнні злочини Російської Федерації, планів щодо відновлення цих територій тощо. Також до цього пріоритету відноситься підтримка спроможності ОГС будувати довготривалі партнерства з місцевими медіа, започаткування спільних медіапроєктів та медіакампаній тощо. Різного роду застосунки, чат-боти та інші діджитал інструменти, які допомагають поширювати правдиву інформацію з офіційних джерел для жителів звільненої території. Навчання медіа-грамотності та критичному мисленню.

    8. Побудова співпраці між органами місцевої влади, бізнесом та ОГС для швидкого відновлення території

Проєкти за цим пріоритетом можуть включати заходи, спрямовані на координацію та розбудову партнерських платформ громадянського суспільства, ОМС та бізнесу для швидкого відновлення діяльності (наприклад, у наданні безоплатної первинної правової допомоги, визначенні та забезпеченні першочергових потреб населення тощо).

    9. Врегулювання конфліктів на деокупованих територіях та громадах

Проєкти за цим пріоритетом можуть включати заходи, спрямовані на побудову фасилітованих майданчиків для діалогу на деокупованих територіях та громадах між різними спільнотами чи групами людей (між жителями, які фактично перебували в окупації та тими, що повернулися після звільнення, наприклад). Сприяння зниженню напруги в громаді та створення сприятливих умов для підвищення рівня соціальної згуртованості в громаді.

 ІСАР Єднання може підтримати також проєкти, спрямовані на інші пріоритети (наприклад, культурно-мистецькі проєкти, якщо вони відповідатимуть загальній меті цього конкурсу). 

 Закупівля й подальший розподіл гуманітарної допомоги (їжі, води, ліків тощо) НЕ Є ПРІОРИТЕТОМ ЦЬОГО КОНКУРСУ і підтримуватися не буде. 

Переглянути детальне запрошення з інструкцією подачі заявкою можна за посиланням: Запрошення_до_участі