fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Запрошуємо організації громадянського суспільства до участі в конкурсі проєктних пропозицій “Інституційна підтримка інфраструктурних ОГС для посилення спроможностей громадянського суспільства України”.  Або коротша назва для нашої аудиторії "Твори ДІМ громадянського суспільства".

Конкурс проводиться у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізовується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Конкурс триває на постійній основі, відбір заявок проводиться щомісяця. Наступний дедлайн прийому заявок на розгляд комісії - до 21 вересня включно.

За допомогою цього конкурсу грантів ми маємо на меті посилити сталість і самозарадність українського громадянського суспільства через покращений доступ до різноманітних послуг і сервісів, які надаватимуться інфраструктурними організаціями.

Інфраструктурні організації в даному контексті означають громадські чи благодійні організації, які надають послуги в сфері зміцнення потенціалу інших неприбуткових організацій. 

Для досягнення цієї мети планується відібрати інфраструктурні організації, які мають місію, дотичну до розвитку громадянського суспільства, які прагнуть розбудовувати свій потенціал у цій сфері та планують приділити щонайменше 1 рік посиленому розвитку цього напрямку своєї роботи. Цим організаціям буде запропоновано, окрім власне грантової підтримки, участь у навчальних заходах, заходах для мережування і стажування, які додатково організовуватимуться у межах проєкту.

Грантова підтримка передбачатиме покриття витрат безпосередньо пов’язаних із наданням послуг і сервісів для організацій громадянського суспільства (ОГС), а також непрямі витрати, які зміцнюватимуть спроможність організації – грантооримувача (наприклад, утримання офісу та адміністративного персоналу, закупівлі обладнання, утримання коворкінгів, організаційний розвиток грантооримувача тощо).

Очікується, що цим конкурсом грантів буде відібрано щонайменше 10 інфраструктурних організацій у різних областях України. 

Пріоритети конкурсу

  1. Надання додаткових можливостей для зростання та розвитку якомога більшої кількості ОГС (зокрема релокованих у зв’язку з воєнними діями, новостворених, не зареєстрованих волонтерських ініціатив тощо). Для підтвердження відповідності заявки цьому пріоритету рекомендується організації-заявнику надати переконливі докази актуальних зв’язків з організаціями-клієнтами (наявними чи потенційними), портфоліо та трек наданих послуг тощо.
  2. Забезпечення потреб ОГС України у актуальних послугах, що відповідають потребам ОГС та викликам воєнного часу. Очікується, що переважна більшість підтриманих заявок міститимуть компонент методичної розробки та пілотування нових послуг для ОГС, відповідно до актуальних потреб (наприклад, навчання залученню коштів на закордонних краудфандингових платформах; навчання у сфері застосування «Основного гуманітарного стандарту з якості та підзвітності», консультації у сфері цифрової безпеки тощо).

Діяльність у межах гранту

Діяльність організації-грантоотримувача має включати принаймні кілька напрямків з числа перелічених нижче:

  • Послуги з організаційного розвитку (наприклад, консультація, тренінг, фасилітація, менторинг);
  • Інформаційні послуги (надання підтримки в поширенні інформації, зв’язків з медіа, просування інформації через свої канали, SMM-підтримка тощо);
  • Правові консультації щодо різноманітних сфер діяльності ОГС (реєстрація, отримання статусу неприбутковості, ведення соціального бізнесу, податкові зміни в умовах війни, залучення та оформлення гуманітарної допомоги, робота з волонтерами, тощо);
  • Адміністрування коворкінгу для релокованих ОГС (місце для роботи, нетворку та інших активностей);
  • Проведення тематичних заходів для посилення спроможностей ОГС (ярмарки або маркетплейси з організаційного розвитку, інформаційні сесії, спільноти практиків, форуми тощо);
  • Проведення заходів міжсекторальної взаємодії для посилення ролі та підвищення видимості внеску громадянського суспільства у відновлення та розвиток України (залучення представників місцевої влади, медіа та бізнесу є обов’язковим);
  • Підтримка наявних або розбудова нових коаліцій та мереж ОГС для посилення об’єднаного голосу громадянського суспільства в процесах відновлення, у адвокації необхідних реформ тощо.

Переглянути детальне запрошення з інструкцією подачі заявки можна за посиланням: Детальне запрошення