fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Програму «Демократична школа» реалізовує Європейськиий центр ім. Вергеланда за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегіі у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Радою Європи, «Центром освітніх ініціатив» та ІСАР «Єднання». 

Метою Програми є:

 • підтримка розробки нових навчальних програм, спрямованих на розвиток громадянських компетентностей;
 • зміцнення шкільної автономії, децентралізація шкільного врядування та демократизація освітнього процесу;
 • доступ до нових навчальних онлайн-ресурсів для розвитку громадянських компетентностей;
 • професійний розвиток для вчителів через підсилення спроможності обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та релевантних ГО;
 • підтримка діалогу між освітянами з різних регіонів;
 • сприяння розробці освітньої політики.

WSA

Програма працює за такими напрямками:

 1. Демократизація та посилення інституційної проможності шкіл в умовах автономії та децентралізації врядування (мережа з 240 шкіл по всій Україні) – підтримка демократизації освітнього процесу, встановлення демократичного врядування та розвиток сприятливого шкільного середовища, заохочення співпраці між школами та встановлення партнерських зв’язків з місцевою громадою.
 2. Розробка й пілотування матеріалів
   й інструментів для формування й оцінювання громадянських компетентностей у 5-9-х класах у контексті нової української школи з метою наскрізної інтеграції громадянської освіти у нові навчальні програм.
 3. Інтернет-ресурси для розвитку громадянських компетентностей – передбачає розробку нових онлайн-матеріалів для вчителів (доступ для всіх 460 000 вчителів) та розробку масових відкритих онлайн курсів для педагогів.
 4. Розробка освітньої політики та забезпечення якості освіти – обмін передовим досвідом між експертами та представниками освітньої політики України, Норвегії, Грузії та Молдови.
 5. Розвиток громадянських і соціальних компетентностей у системі підготовки вчителів в Україні – пілотний проект за участі представників трьох ключових педагогічних вузів України.

Сайт Програми - www.schools-for-democracy.org