fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Запрошуємо організації громадянського суспільства посилити свої спроможності та отримати грант на організаційний розвиток!

Організаційним розвитком називають сукупність заходів, які допомагають організації ставати більш ефективною та сталою.  Це довгострокова робота для підвищення здатності організації оновлювати себе, розв'язувати проблеми, що з'являються, а також швидко реагувати на зовнішні та внутрішні зміни.

Ознайомтеся з стандартами якості для послуг з організаційного розвитку за посиланням. Зокрема, професійні стандарти якісних послуг (с. 8-9), рекомендована структура стратегічного плану (с. 18), фандрейзингової стратегії (с. 21), комунікативної стратегії (с. 24). 

Маркетплейс з організаційного розвитку як частина екосистеми «Дім громадянського суспільства» надає гранти на щомісячній основі з організаційного розвитку для організацій громадянського суспільства. 

УВАГА! Аплікаційну заявку треба подавати на сайті ІСАР Єднання ednannia.ua

Кошти гранту на оргрозвиток можуть бути використані на оплату послуг тренерів, консультантів, коучів чи менторів. Ознайомтеся з детальним запрошенням тут.

Типи послуг, які покриває грант: 

 • Консультація – послуга, що надається з метою пояснення/роз’яснення ситуацій організаційного розвитку і формування бачення щодо вирішення пов'язаних з ними проблем.
 • Коучинг – метод консультування та інтерактивної роботи, у процесі якого Коуч допомагає Учневі досягти мети організаційного розвитку. Коуч-сесія може бути як індивідуальною, так і груповою. 
 • Менторінг –метод навчання і розвитку персоналу, при якому більш досвідчений співробітник (ментор) ділиться наявними знаннями зі своїми протеже (менті) протягом певного часу. 
 • Організаційний аудит – комплексна послуга, яка включає елементи експертизи, а також експертного аналізу і дослідження, спрямованих на системний аналіз поточної ситуації організаційного розвитку ОГС та прогностичний аналіз її спроможностей.
 • Зовнішня оцінка потенціалу/рівня розвитку ОГС – послуга для визначення рівня організаційного розвитку ОГС, яка здійснюється Провайдером за певною методологією та передбачає структуровані інтерв´ю, опитування та надання рекомендацій щодо формування пріоритетів у подальшому розвитку ОГС.
 • Тренінг – метод інтерактивного групового навчання, який за відносно короткий проміжок часу дозволяє групі набути відповідні знання, уміння і навички, а також сформувати відповідні компетенції.
 • Фасилітація – організація групової роботи, що дозволяє ефективно інтегрувати досвід і потенціал кожного з учасників взаємодії у вирішенні актуальних проблем чи напрацюванні спільних бачень/рішень. 

У межах цього конкурсу можуть також бути підтримані заходи, які не є видами послуг з організаційного розвитку, але які можуть зробити внесок у посилення спроможності організації:

 • Участь представника/ниці організації-заявника як спікера/рки у конференціях, форумах та інших заходах національного або міжнародного формату (внесок учасника заходу, витрати на дорогу та проживання);
 • Річні членські внески мереж і асоціацій, які надають послуги для розвитку організацій – членів (інформаційну підтримку, навчання, сертифікація, заходи для мережування та обміну досвідом тощо)
 • Річні підписки на веб-сервіси як-то Zoom, Grammarly, ChatGPTта інші, які посилюють організацію-заявника як надавача послуг, роблять її більш видимою та впізнаваною, розвивають спроможності у сфері управління фінансами (бухгалтерські служби) та інше.
 • Розробка логотипів та брендування організації;
 • Розробка нового сайту або удосконалення існуючого (CRM система, платіжні системи, посилення безпекових протоколів тощо);
 • Сертифікаційні курси для бухгалтерів та фінансистів організації-заявника;
 • Проведення аудиту організації;
 • Впровадження безпекових заходів (безпековий аудит, розробка безпекових політик/процедур/протоколів, придбання ліцензійних сервісних продуктів, програмного забезпечення, підвищення безпекових компетенцій команди);
 • Інші заходи, що можуть посилити організацію - заявника.

Усі Провайдери послуг з організаційного розвитку, які надаються за кошти грантів у межах цього грантового конкурсу, повинні бути відібраними на конкурсних засадах. З цією метою кожна організація-грантоотримувач  має оголосити тендер відповідно до тендерної процедури, використовуючи Маркетплейс з оргрозвитку та інші ресурси. Провайдер-переможець має бути обов’язково зареєстрований на сайті https://home.ednannia.ua/ та мати верифіковані відповідні послуги.

Організація може оголосити тендер для відбору Провайдера або після отримання рішення Відбіркової комісії щодо підтримки заявки, або перед подачею заявки на грант. Приклад оформлення Протоколу у разі проведення тендерного засідання для відбору переможця тендеру можна знайти тут

Заявкам, що містять інформацію на основі попередньо проведеного тендеру, надаватиметься перевага при конкурсному відборі.

Прийом заявок на наступне засідання Відбіркової комісії триватиме до 21 серпня 2024 року до 23:59. Засідання Відбіркової комісії відбудеться 4 вересня 2024 року. Оголошення результатів конкурсу відбудеться не раніше ніж за 2 тижні ПІСЛЯ засідання Відбіркової комісії. 

Як отримати грант з організаційного розвитку за 5 кроків (деталі в запрошенні за посиланням вище).

Крок 1. Представник організації має зареєструвати свою організацію на сайті ІСАР Єднання за посиланням: http://ednannia.ua/reestratsiya та дочекатись відповіді модератора, яка надійде на поштову скриньку, вказану при реєстрації. 

Крок 2. Організація - Заявник має провести самостійну оцінку організаційного потенціалу, скориставшись відповідним «Інструментом самооцінки» у робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання. Буде чудово, якщо в оцінюванні братиме участь максимальна кількість співробітників. Результати самооцінки показують, які напрями ви хочете покращити та є основою для плану оргрозвитку. План організаційного розвитку є підставою для отримання гранту.

Крок 3. Організація - Заявник має заповнити та надіслати Заявку та відповідні Додатки у своєму робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання. Під час заповнення Заявки можна звертатися до грантових менеджерів ІСАР Єднання за порадами, але спочатку ретельно ознайомитись з цим Запрошенням.

Крок 4. Після розгляду Заявки та прийняття схвального рішення Відбірковою Комісією, Організація - Заявник отримає відповідне повідомлення у своєму робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання. У цьому ж повідомленні міститимуться детальні інструкції від відповідного грантового менеджера стосовно подальших дій організації. Можливо, Відбіркова комісія надасть певні рекомендації Заявнику для доопрацювання заявки (зміни бюджету, терміну реалізації гранту, вибору методів навчання тощо).

Крок 5.  ІСАР Єднання та Заявник ухвалюють Договір.

Якщо у вас залишилися запитання, запрошуємо переглянути запис вебінару, аби дізнатися більше про оновлені умови конкурсу, його можливості та як зареєструватися на сайті для подачі грантової завки.

Грантовий конкурс з організаційного розвитку фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України».