fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

16на9 укр eu4c ukr web

Метою конкурсу є підтримка ініціатив громадянського суспільства, які сприяють системним змінам та демократичним перетворенням в Україні, прискорюють її інтеграцію до Європейського Союзу та сприяють відновленню суспільних процесів, пошкоджених внаслідок війни на національному та місцевому рівні.

Грантова програма покликана зміцнити роль громадських організацій у процесах реформування та відновлення, а також активізувати суспільний діалог щодо європейської інтеграції.

Проєкти у рамках цього конкурсу мають сприяти практичному впровадженню європейських підходів та стандартів, а також обізнаності населення про процес інтеграції до Європейського Союзу.

Проєктні пропозиції мають відповідати одному або кільком з трьох тематичних напрямів: РЕФОРМИ, ВІДНОВЛЕННЯ та ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ.

У межах цих напрямів можуть бути підтримані такі типи діяльності:

  • Розробка аналітичних документів та досліджень, необхідних для реалізації політик та реформ (передбачає співпрацю з державним органом, що відповідає за розробку та впровадження політики чи реформи, що має бути підтверджено відповідним листом на етапі подання заявки).
  • Заходи, спрямовані на відновлення порушених або зруйнованих процесів у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, економіки та місцевого самоврядування шляхом активізації взаємодії між громадянами, налагодження партнерств між організаціями громадянського суспільства, органами влади різних рівнів, міжнародними структурами, місцевими спільнотами та представниками бізнесу.
  • Адвокаційні кампанії, направлені на розробку та впровадження політик як місцевого, так і національного рівня.
  • Комунікаційні кампанії, що спрямовані на інформування та залучення громадян до процесів вироблення та реалізації рішень та політик, як на місцевому так, і на національному рівні.
  • Налагодження співпраці між ОГС, ОМС та місцевими медіа через спільні проєкти (партнерство має бути підтверджене на етапі подання заявки).
  • Освітні програми та тренінги для цільових аудиторій, зокрема громадських активістів, журналістів, державних службовців та молоді.
  • Медійна підтримка реформ, відновлення та євроінтеграції, включно з навчальними заходами для місцевих ОГС щодо ефективної взаємодії з медіа.
  • Інші обґрунтовані проєктні рішення, що стосуються реформ, відновлення та європейської інтеграції та посилюють роль ОГС у цих процесах.

Географія проєктів: вся територія, підконтрольна Уряду України.

Проєкти в межах цього конкурсу можуть реалізовуватись на трьох рівнях:

  • місцевий (у межах однієї громади або населеного пункту),
  • регіональний (на рівні області або кількох громад),
  • національний (по всій території країни або за участі представників з усіх регіонів).

Заявники можуть подавати кілька проєктних пропозицій за цим конкурсом, проте може бути підтримана лише одна заявка.

Що покриває грант?

Фінансова підтримка в межах грантового конкурсу може бути використана для покриття таких витрат:

Адміністративні витрати – витрати, пов’язані з управлінням проєктом: оплата комунальних послуг, оренда офісного приміщення, використання веб-сервісів, хостинг та інші супутні витрати.

Витрати на персонал проєкту – оплата праці працівників, безпосередньо залучених до реалізації проєкту.

Гонорари експертів – залучення фахівців для надання консультаційної, аналітичної чи тренінгової підтримки.

Організація заходів у межах проєкту – проведення круглих столів, тренінгів, семінарів, конференцій, публічних обговорень тощо, що сприяють досягненню цілей проєкту.

Послуги з дослідження та аналітики – проведення досліджень, підготовка аналітичних звітів, рекомендацій, стратегічних документів та інших матеріалів.

Закупівля товарів для реалізації проєкту – придбання необхідного обладнання, матеріалів та інших ресурсів, що безпосередньо сприяють досягненню проєктних цілей.

Інші обґрунтовані витрати – витрати, необхідні для успішної реалізації проєкту, що не входять до переліку заборонених.

Прийом заявок в межах цього грантового конкурсу буде здійснено 3 хвилями:

  1. 25 квітня 2025 року (18:00).
  2. Квітень 2026 - точна дата буде визначена при оголошенні 2-ої хвилі.
  3. Січень 2027 - точна дата буде визначена при оголошенні 3-ої хвилі.

В межах кожної з хвиль буде підтримано орієнтовно 20 організацій.

Тривалість проєктів – від 6 до 12 місяців.

Орієнтовна дата початку впровадження проєкту – не раніше, ніж через місяць після дедлайну подачі заявок.

Детальніше про конкурс грантів.