fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

 16на9 гранти ОГС

ІСАР Єднання оголошує конкурс грантів з організаційного розвитку для організацій громадянського суспільства (ОГС) в межах екосистеми розвитку та підтримки ОГС «Дім громадянського суспільства», яка працює в рамках проєкту «Сильне громадянське суспільство України – рушій реформ і демократії», за фінансової підтримки Норвезького агентства з питань розвитку та співробітництва (Norad) і Шведського агентства з міжнародного розвитку (Sida). Проєкт має на меті посилити спроможності ОГС для сталого відновлення України та впровадження демократичних реформ.

Тривалість проєкту: 1 листопада 2024 року – 31 грудня 2027 року.

Грантовий конкурс з організаційного розвитку спрямований на посилення інституційної спроможності громадських і благодійних організацій у важливих для них сферах. Грант дозволяє ОГС підвищити професійний рівень, покращити програмну ефективність, посилити стійкість і вплив на суспільство, запровадити культуру організаційного розвитку.

У межах цього конкурсу грантів з організаційного розвитку кожна громадська або благодійна організація може:

●      провести оцінку власного рівня розвитку та визначити пріоритетні сфери розвитку;

●      скласти індивідуальний план організаційного розвитку;

●      отримати грант для оплати послуг з організаційного розвитку;

●      провести тендер і обрати провайдера послуг з організаційного розвитку, який найбільше відповідає потребам організації;

●      реалізувати заплановані заходи, які відповідатимуть потребам організації та допоможуть виконати план з організаційного розвитку;

●      провести повторну оцінку рівня розвитку своєї організації, порівняти результати та скласти подальший план розвитку.

Кошти гранту можуть бути використані для оплати послуг експертів з організаційного розвитку, заходи, які не є організаційним розвитком, але роблять внесок у посилення спроможності організації, а також супутні витрати на реалізацію проєкту.

Найпоширенішими видами послуг з організаційного розвитку є: консультація, коучинг, менторінг, тренінг, фасилітація, зовнішня оцінка рівня розвитку ОГС.

Ознайомтеся з детальним ЗАПРОШЕННЯМ ДО УЧАСТІ У КОНКУРСІ.

Засідання відбіркової комісії по розгляду грантових заявок відбуватиметься кожного місяця.

Прийом заявок на участь у наступному засіданні Відбіркової комісії триватиме до 5 БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ включно. Подані заявки будуть розглянуті на засіданні Відбіркової комісії, яке відбудеться 12 БЕРЕЗНЯ 2025 РОКУ.

Результати розгляду будуть оприлюднені в особистому кабінеті організації сайті ІСАР Єднання. Інформацію щодо рішення комісії можна буде отримати не раніше ніж за два тижні після завершення засідання. Просимо уважно слідкувати за оновленнями у вашому кабінеті.

ЯК ОТРИМАТИ ГРАНТ З ОРГАНІЗАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ? 

Крок 1. Реєстрація організації на сайті ІСАР Єднання.

  • Зареєструйте свою організацію за посиланням.
  • Під час реєстрації вам необхідно вказати код ЄДРПОУ, контактну інформацію та завантажити копію довідки про неприбутковість (коди 0032, 0034, 0036, 0038 або 0048).
  • Після перевірки ваш профіль буде активовано, і ви отримаєте сповіщення на електронну пошту.

Крок 2. Самооцінка рівня розвитку організації.

  • Скористайтеся «Інструментом самооцінки» у своєму робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання або завантажити за посиланням. Зверніть увагу, при заповненні в робочому кабінеті, результати самооцінки автоматично зберігаються у профілі організації.
  • Залучіть до оцінки команду та членів правління, щоб визначити пріоритетні сфери для розвитку.
  • Результати самооцінки продемонструють сфери організаційного розвитку, які першочергово потребують змін. Для подачі заявки на грант оберіть максимум одну сферу з високим пріоритетом.

Крок 3. Плану організаційного розвитку.

  • Завантажте «План організаційного розвитку 
  • Заповніть план щонайменше для сфери з високим пріоритетом, а за бажанням — і для інших (середніх чи низьких пріоритетів). Це дозволить чітко побачити, з чого почати, і крок за кроком рухатися до позитивних змін.
  • Разом із командою потрібно відповісти на кілька ключових питань: яких заходів потрібно вжити для підвищення спроможності у даній сфері, які будуть ваші індикатори успіху, хто візьме відповідальність за це завдання та який граничний термін його виконання.
  • Збережіть план та прикріпіть його як Додаток Б. «План організаційного розвитку» при подачі заявки на грант.

Крок 4. Заповнення та подання заявки.

  • Заповніть електронну заявку та завантажте до неї відповідні Додатки у своєму робочому кабінеті на сайті ІСАР Єднання.
  • За потреби звертайтеся до грантових менеджерів за консультацією.

Крок 5. Очікування рішення Відбіркової комісії.

  • У разі позитивного рішення ви отримаєте повідомлення з детальними інструкціями щодо наступних кроків.
  • Якщо необхідно доопрацювати заявку (бюджет, терміни, методи навчання), комісія надасть відповідні рекомендації.
  • У разі відмови у фінансуванні ІСАР Єднання залишає за собою право не надавати пояснень щодо причин відмови.

Крок 6. Пошук та вибір провайдера.

  • Усі провайдери, чиї послуги оплачуються за рахунок грантових коштів, повинні бути обрані на конкурсній основі.
  • Проведіть відкритий пошук провайдера. Публічно оголосіть про відбір провайдера на Маркетплейсі послуг з організаційного розвитку на платформі https://home.ednannia.ua/ та на інших доступних ресурсах.
  • Оберіть для співпраці провайдера, зареєстрованого на Маркетплейсі послуг з організаційного розвитку: послуги провайдера повинні мати позначку «Верифіковано», тобто провайдер пройшов два етапи перевірки:
    1. при реєстрації на платформі;
    2. щорічно проводить безкоштовний захід на експертну тему.
  • Шукайте провайдера, який має досвід роботи з організаціями вашого типу та добре розуміє ваші потреби у розвитку. Це значно підвищить ефективність співпраці.

Крок 7. Укладання договору та реалізація гранту.

  • Після виконання всіх вищезазначених вимог між ІСАР Єднання та ОГС укладається Договір. Кошти на рахунок ОГС перераховуються на підставі укладеного Договору.

Крок 8 . Звітування.

  • ОГС подає програмний та фінансовий звіти для підтвердження реалізації запланованих активностей за проєктом.

Корисна інформація

Інструмент самооцінки організаційного розвитку ОГС

План організаційного розвитку

Критерії для якості послуг з організаційного розвитку

Як не загубитися в «супермаркеті» і знайти свого провайдера?