fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Технічне завдання на аудит проєкту

1. Вступ
Громадська організація «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (скорочено ІСАР «Єднання») реалізує проєкт «Залучення НУО/ОГС як відповідальної сторони для управління програмою малих грантів із питань розвитку громад та безпекових ініціатив, соціальної згуртованості, соціальної інтеграції, гендерної рівності та запобігання гендерно зумовленому насильству, взаємодії поліції з громадою, доступу до правосуддя, підтримки ветеранів, ініціатив, очолюваних молоддю та волонтерами, ініціатив, очолюваних ВПО, розвитку громадської (соціальної) інфраструктури в цільових громадах Дніпропетровської, Полтавської, Чернігівської, Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Харківської, Сумської, Чернівецької та Закарпатської областей» (далі – «Проєкт») у період з 15.01.2024 по 14.02.2025 в рамках Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН).

Угода про відповідальну сторону (далі – «Угода») укладена між Програмою розвитку ООН (ПРООН), дочірнім органом Організації Об'єднаних Націй, створеним Генеральною Асамблеєю, та Громадська організація «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (далі – «Виконавчий партнер»).

Виконавчий партнер має намір залучити послуги аудиторської компанії для проведення аудиту Проєкту, як передбачено Угодою між Виконавчим партнером та ПРООН. Аудит має бути здійснений зовнішнім, незалежним і кваліфікованим аудитором.

2. Основні цілі та завдання

Основною метою цього аудиту є забезпечення того, щоб кошти, отримані від ПРООН у межах проєкту, були використані громадськими організаціями за призначенням. Результати аудиту дадуть змогу оцінити прозорість і доброчесність процесу реалізації грантових проєктів, а також виявити можливі недоліки та викривлення у звітності та моніторингу.

З цією метою ІСАР «Єднання» шукає кваліфіковану аудиторську компанію для надання незалежної професійної оцінки фінансової звітності попередньо відібраних громадських організацій у межах проєктів, підтриманих ПРООН через грантову програму.

3. Мета та обсяг аудиту


Метою є аудит фінансового звіту Проєкту за період з 15.01.2024 по 14.02.2025 та надання аудиторського висновку щодо відповідності фінансового звіту вимогам ПРООН до фінансової звітності, як це передбачено Угодою між ПРООН і Виконавчим партнером.

Аудиторська робота має включати огляд робочого плану, ресурсів Проєкту, бюджету Проєкту, витрат Проєкту та розпорядження активами. Обсяг аудиту охоплює наступні сфери, які виконуються на рівні Проєкту:

  • Фінанси

Аудиторська перевірка має охоплювати відповідність облікових і фінансових операцій і систем звітності, включаючи контроль бюджету, управління коштами, сертифікацію та повноваження щодо затвердження, отримання коштів, витрати коштів, реєстрацію всіх фінансових транзакцій у звітах про витрати, ведення записів та контроль.

  • Закупівлі

Аудит має охоплювати конкурентоспроможність, прозорість та ефективність закупівельної діяльності Проєкту, щоб забезпечити відповідність закуплених товарів і послуг вимогам українського законодавства та ПРООН.

  • Управління активами

В межах аудиту  має бути перевірене обладнання, закуплене для використання в Проєкті, а також процедури отримання, зберігання та розпорядження.

  • Загальне адміністрування

Перевірка діяльності, пов’язаної з організацією подорожей, транспортних послуг, банківських і поштових послуг тощо.

  • Корупційні ризики

Оцінка ризиків корупції, виявлення вразливих місць, які могли стати або можуть стати можливістю для корупції або конфлікту інтересів, зокрема у відносинах між партнерами-НУО та постачальниками.

  • Підходи до виконання роботи

Обсяг аудиту повинен охоплювати 100% транзакцій, здійснених під час реалізації проєкту.

Предметом аудиту можуть бути як завершені, так і поточні грантові проєкти.

Аудит має охоплювати вибірку (щонайменше 15%) грантів (22 грантера), підтриманих у рамках Проєкту.

Половина проєктів для аудиту має бути обрана серед так званих "інфраструктурних" проєктів (будівельні роботи, ремонт, відеоспостереження тощо), інша половина – серед "м'яких" проєктів (тренінги, семінари тощо). В межах перевірки інфраструктурних проєктів мають бути здійснені візити до локації впровадження проєкту та проведення інвентарізації придбаних в межах проєкту ТМЦ,  "М'які" проєкти можуть бути перевірені дистанційно. Перелік проєктів знаходиться у Додатку 1.

4. Очікуваний результат


Результатом роботи стане аудиторський звіт та  лист керівництву, які охоплюватимуть виявлені слабкі сторони та рекомендації аудиторів щодо їх усунення. Аудиторська компанія також повинна узагальнити слабкі сторони, недоліки та порушення, виявлені під час аудиту 22 проєктів, і підготувати лист керівництвуІСАР Єднання із рекомендаціями щодо їхнього усунення у майбутніх грантових проєктах.

Аудиторські звіти та лист керівництву мають бути написані українською та англійською мовами.

Аудиторський звіт повинен включати:

  • Положення про конфіденційність;
  • Стандарти аудиту, які застосовувалися (Міжнародні стандарти аудиту (ISA) або національні стандарти, що відповідають ISA);
  • Період, охоплений аудиторським висновком;
  • Суми перевірених витрат;
  • Висновок щодо того, чи звітність про витрати справедливо відображає витрати, понесені проєктом за визначений період відповідно до українського законодавства та політики обліку ПРООН, та чи були ці витрати:

-    у відповідності до затверджених бюджетів проєкту;

-    на затверджені цілі проєкту;

-   у відповідності до відповідних регуляцій, правил, політик і процедур    українського законодавства та ПРООН.

Аудитор може розширити звіт, додавши іншу інформацію та пояснення.

Лист керівництву має містити:

  • Узагальнення про перевірені проєкти із зауваженнями аудиту.
  • Категоризацію зауважень аудиту за рівнем ризику: високий, середній або низький.
  • Виявлені недоліки/слабкі сторони/порушення з боку партнерів-НУО.
  • Рекомендації щодо мінімізації цих ризиків у майбутніх грантових проєктах.

5. Вимоги до досвіду та кваліфікації

Компанія/організація, яка подає пропозицію, повинна відповідати таким вимогам:

  1. Реєстрація: Офіційно зареєстрована на територіях, контрольованих урядом України.
  2. Досвід: Щонайменше 3 роки досвіду надання аудиторських послуг, зокрема аудиту неурядових, публічних, благодійних або неприбуткових організацій.
  3. Реєстр: Компанія та призначені аудитори повинні бути включені до Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності Аудиторської палати України.
  4. Співпраця з міжнародними організаціями: Попередній досвід співпраці з міжнародними організаціями буде перевагою.
  5. Рекомендації: Наявність щонайменше двох позитивних рекомендацій щодо надання аудиторських послуг.
  6. Доступність: Готовність здійснювати виїзди на об’єкти інфраструктури відповідно до переліку проєктів, наданих у Додатку 1,

6. Комерційна пропозиція

Зацікавлений аудитор повинен подати комерційну пропозицію, яка складається з наступних документів:

  1. Лист зацікавленості, що містить назву компанії, адресу, контактну інформацію (телефон, факс, електронна пошта, вебсайт), повне ім’я контактної особи. Лист повинен бути підписаний і завірений печаткою.
  2. Реєстраційні документи компанії (копія свідоцтва/витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; сертифікат з Реєстру аудиторів та суб’єктів аудиторської діяльності для компанії та призначених аудиторів).
  3. Короткий опис підходу до виконання завдання, включаючи попередній графік роботи із зазначенням відповідальних осіб.
  4. Профіль компанії (дата створення, розмір, кількість персоналу/консультантів, опис ключових співробітників), що відображає попередній досвід надання аудиторських послуг.
  5. Резюме членів команди проєкту із зазначенням релевантного досвіду, а також сертифікати членів команди, що підтверджують їхню доступність у разі вибору Виконавця.
  6. Щонайменше дві позитивні рекомендації від попередніх клієнтів.
  7. Фінансова пропозиція у гривнях (UAH). Пропозиції повинні бути подані без урахування ПДВ.

7. Критерії оцінки

Оцінка та порівняння пропозицій проводяться у два етапи. На першому етапі оцінюється технічна пропозиція на відповідність технічному завданню (ТЗ).

На другому етапі переможцем визначається учасник із найнижчою ціновою пропозицією серед тих, що пройшли технічну оцінку.

Комерційна пропозиція має бути подана в електронному форматі (PDF) на електронну адресу Виконавчого партнера office@ednannia.ua  (з поміткою у темі листа необхідно зазначити: Audit_UNDP_2024 та скорочену назву аудитора, який подає пропозицію).

Кінцевий термін подання пропозиції — 26 грудня 2024 року до 18:00 за східноєвропейським часом (EET).

7. Графік виконання

  1. Укладання договору з обраною аудиторською компанією буде здійснено до 31 грудня 2024 року.
  2. Виконання умов договору має розпочатися не пізніше 02 січня 2025 року.
  3. Аудиторський звіт і супровідний лист повинні бути представлені до 24 лютого 2025 року.