fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Home

ІСАР «Єднання» оголошує тендер на відбір постачальника послуг для проведення моніторингу грантових проєктів ОГС підтриманих в межах грантових конкурсів «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України»

1.Загальна інформація.

ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та Верховенство права (ЦЕДEM) реалізовує масштабний проєкт «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» за підтримки USAID.  У рамках проєкту протягом 2019 – 2025 років сотні ОГС отримали підтримку на реалізацію проєктів. ІСАР «Єднання» планує проведення комплексного моніторингу підтриманих проєктів для оцінки їхньої ефективності та впливу на розвиток громадянського суспільства в Україні.

2. Мета та завдання

Метою даного моніторингу є забезпечення незалежної та об'єктивної оцінки ефективності й впливу грантових проєктів, а також виявлення успішних практик та можливих проблем або недоліків у їх реалізації. Моніторинг передбачає проведення візитів до 120 організацій громадянського суспільства, які отримали підтримку в межах Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства через різні тематичні грантові конкурси. Коротка інформація про грантові конкурси Додаток 1.

Ключові завдання моніторингу:

  • Оцінка відповідності реалізації проєктів затвердженим планам та цілям.
  • Визначення ступеня досягнення запланованих результатів.
  • Виявлення ризиків, що можуть впливати на реалізацію проєктів, та розробка рекомендацій для їх усунення.

3. Термін надання послуг:

З 1 жовтня 2024 року по 28 лютого 2025 року

4.Обсяг робіт:

ЕТАПИ

Види робіт

Очікувані результати

Підготовчий етап.

(орієнтовна тривалість 1 календарний місяць)

1.Ознайомлення з документацією 120 грантових проєктів:
Постачальник послуг має ретельно вивчити всю наявну документацію, що стосується кожного грантового проєкту та грантових конкурсів, щоб мати повне уявлення про їхні цілі, завдання та плани реалізації.

2.Визначення ключових показників та індикаторів моніторингу:
Для кожного грантового конкурсу Постачальних розробляє чіткі та вимірювані ключові показники ефективності та індикатори моніторингу, які дозволять об'єктивно оцінити хід реалізації проєктів.

3.Розробка інструментарію для моніторингу:
Постачальник повинен створити стандартизовану форму звітування для моніторингового візиту , а також підготувати гайдлайни для проведення інтерв’ю з командами організацій, бенефіціарами та іншими зацікавленими сторонами.

4.Підготовка плану моніторингових візитів:
Постачальник, спираючись на надані контакти організацій від ІСАР Єднання, має самостійно встановити зв'язок з кожною організацією та скласти графік моніторингових візитів. Логістичні витрати покриватимуться на проведення моніторингових візитів покриватимуться за рахунок ІСАР Єднання окремо.

1.Розроблені  та погоджені з ІСАР Єднання форма  індивідуального моніторингового звіту до організацій та форма фінального загального звіту за результатами моніторингу.

2.Розроблені та погоджені з ІСАР Єднання гайди для проведення індивідуальних та групових інтерв’ю з командами проєктів та ключовими бенефіціарами.

3.Підготовлений та узгоджений з ІСАР Єднання план проведення моніторингових  візитів.

Проведення моніторингу орієнтовна (тривалість 3 календарних місяці)

1.Проведення виїзних моніторингових візитів.

Постачальник зобов’язується здійснити щонайменше один виїзний моніторинговий візит до кожної організації, що входить до моніторингової вибірки (перелік організацій буде надано ІСАР «Єднання»). Географія моніторингових візитів включатиме області підконтрольні уряду України. У випадку неможливості проведення фізичного моніторингового візиту через безпекові питання, моніторинговий візит проводитиметься онлайн.

2.Проведення онлайн інтерв’ю та консультацій (не менше 120 годин)

Для збору необхідної інформації Постачальник проводить онлайн інтерв’ю та консультацій з командами проєктів, бенефіціарами та іншими зацікавленими сторонами.

1.  120 моніторингових візитів проведено.

2.Інформація необхідна для подальшого аналізу зібрана.

Підготовка звітності (орієнтовна тривалість 1 календарний місяць)

1.Підготовка детальних звітів для кожного грантового проєкту.

Постачальник має підготувати окремий детальний звіт для кожного проєкту, який міститиме глибокий аналіз отриманих результатів, рекомендації щодо подальшої роботи та висновки щодо ефективності реалізації проєкту.

2.Розробка узагальненого звіту.

Окрім індивідуальних звітів, Постачальних готує узагальнений звіт, який міститиме аналіз загальних тенденцій, виявлених під час моніторингу, а також висновки та рекомендації щодо вдосконалення програми грантової підтримки в цілому.

1.Підготовлено 120 моніторингових звітів за встановленою формою.

2.Підготовлено 1 узагальнений звіт з ключовими висновками та рекомендаціями за кожним грантовим конкурсом.

 

5. Кваліфікаційні вимоги до Постачальника.

  1. Досвід виконавця/виконавців послуг у проведенні моніторингу та оцінки проєктів громадського сектору не менше 3 років.
  2. Наявність кваліфікованої команди, що складається з експертів з досвідом роботи у сфері моніторингу та оцінки грантових проєктів не менше 3 років.
  3. Репутація на ринку та позитивні відгуки від попередніх замовників.

До участі у тендері допускаються організації, що мають релевантний досвід та відповідають кваліфікаційним вимогам зазначеним вище.

6. Процедура подачі тендерних пропозицій.

Для участі у тендері необхідно у період з 02 вересня по 2024 р. по 29 вересня 2024 р. надіслати наступний пакет документів на електронну адресу tender.usaid@ednannia.ua  зазначивши тему листа: «Тендер на проведення моніторингову грантових проєктів. Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства»:

  1. Тендерна пропозиція, із зазначенням:1.Вартості послуг, термінів виконання робіт та запропонованої методології моніторингу відповідно до пункту 4 (обсяг робіт) цього оголошення. Увага! Вартість послуг не має включати логістичні витрати на здійснення виїзних візитів, ці витрати будуть замовлені та покриті ІСАР «Єднання» окремо.
  2. Резюме мінімум 3-х ключових спеціалістів, які будуть задіяні в реалізації проєкту, з акцентом на їхній досвід у проведенні подібних моніторингових завдань.
  3. Короткий опис попереднього досвіду у сфері моніторингу та оцінки проєктів, включаючи приклади успішно реалізованих моніторингових проєктів.
  4. Рекомендаційні листи від попередніх замовників або партнерів.
  5. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР).

До участі у тендері допускаються організації та групи експертів.

7. Критерії відбору переможця тендеру

  • Вартість тендерної пропозиції. макс. 30 балів
  • Досвід та кваліфікація команди. макс. 40 балів
  • Наявність рекомендаційних листів. макс. 20 балів
  • Запропоновані строки виконання. макс.10 балів

8.Контактна інформація

За додатковою інформацією стосовно даного тендеру, звертайтесь до Анни Острікової ostrikova@ednannia.ua

Додатково буде проведено коротку інформаційну сесію для усіх зацікавлених до участі у тендері 16 вересня о 12:00. Для участі сесії зареєструйтесь за посиланням не пізніше 14:00 13 вересня.

Додаток 1. Перелік грантових конкурсів реалізованих в межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України».

“ЗМІЦНЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ  ДЛЯ ФІНАНСОВОЇ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ ОГС” (2020)

За допомогою цього конкурсу грантів Ініціатива мала на меті посилити фінансову життєздатність українських ОГС через створення, апробацію та популяризацію унікальних послуг для зміцнення фінансової спроможності та через підтримку ОГС, які надаватимуть ці послуги.

“ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ” (2021)

Через цей конкурс пропозицій “Ініціатива” мала на меті підвищити поінформованість громадян щодо діяльності громадянського суспільства в Україні та покращити їхню взаємодію з громадськими і благодійними організаціями, спрямовану на задоволення інтересів/потреб громадян, захист прав людини, вирішення різноманітних питань соціального, економічного та культурного розвитку України.

“ІННОВАЦІЇ В ЗАЛУЧЕННІ МІСЦЕВИХ РЕСУРСІВ” (2020)

Через цей конкурс пропозицій “Ініціатива” мала на меті сприяти зміцненню фінансової життєздатності українських ОГС через просування інновацій в залученні місцевих коштів. А саме – розробку, адаптацію та пілотування нових моделей та інструментів фандрейзингу, а також зміцнення екосистеми та промоцію культури залучення місцевих ресурсів серед українських ОГС.

“ЗМІЦНЕННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ  ДЛЯ РОЗВИТКУ НАЛЕЖНОГО ВРЯДУВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ ОГС” (2021)

За допомогою цього конкурсу грантів Ініціатива мала на меті посилити сталість і самозарадність українських ОГС через створення, апробацію та популяризацію унікальних послуг для промоції стандартів належного врядування, посилення зв’язків ОГС з громадою та цільовими аудиторіями, поширення культури підзвітності, а також через підтримку ОГС, які надаватимуть ці послуги.

“ПОСИЛЕННЯ ЦИФРОВОЇ БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ“ (2022)

У рамках цього конкурсу грантів були  підтримані ідеї та рішення, спрямовані на посилення цифрової безпеки організацій та їх окремих структур, підрозділів або окремих працівників.

ШВИДКА ПІДТРИМКА СПРОМОЖНОСТЕЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ ДІЯТИ В НАДЗВИЧАЙНИХ ОБСТАВИНАХ (2023)

Метою грантового конкурсу було надати додаткові можливості й ресурси для швидкого й гнучкого реагування на потреби громадянського суспільства в надзвичайних умовах.

“ЗМІЦНЕННЯ СПРОМОЖНОСТЕЙ ІНФРАСТРУКТУРНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ ДЛЯ КРАЩИХ ПОСЛУГ З ОРГАНІЗАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ОГС УКРАЇНИ” (2020-2023)

За допомогою цього конкурсу грантів Ініціатива мала на меті посилити сталість і самозарадність українського громадянського суспільства через зміцнення спроможностей інфраструктурних ОГС надавати якісні послуги з організаційного розвитку, а також через створення, апробацію та популяризацію унікальних послуг з фандрайзингу, комунікацій та посилення зв’язків ОГС з громадою та цільовими аудиторіями.

 “ЗМІЦНЕННЯ СПРОМОЖНОСТІ ОГС БРАТИ ЛІДЕРСТВО У ПРОЦЕСАХ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ДЕОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ” (2022-2023)

Метою цього конкурсу  надати додаткові можливості та ресурси для зміцнення спроможності ОГС брати участь і нарощувати своє лідерство у процесах відновлення та розвитку де-окупованих територій, які були звільнені від російської окупації, починаючи з 24 лютого 2022 року.

Для досягнення цієї мети необхідне глибоке залучення та повноправне партнерство багатьох стейкхолдерів на де-окупованій території: передусім, місцевої влади, місцевого та національного бізнесів, медіа, громадських і благодійних організацій та інших важливих гравців.

“ІНСТИТУЦІЙНА ПІДТРИМКА ІНФРАСТРУКТУРНИХ ОГС ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ СПРОМОЖНОСТЕЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ” (2023)

За допомогою цього конкурсу грантів Ініціатива має на меті посилити сталість і самозарадність українського громадянського суспільства через покращений доступ до різноманітних послуг і сервісів, які надаватимуться інфраструктурними організаціями.

“БАЗОВА ПІДТРИМКА ОГС, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ У СФЕРІ ГУМАНІТАРНОГО РЕАГУВАННЯ” (2023)

Ініціатива має на меті за допомогою цього конкурсу грантів надати базову підтримку для ОГС, які беруть участь у швидкому реагуванні на гуманітарну кризу та інші виклики, пов'язані з широкомасштабним вторгненням росії у 2022 році, посиливши таким чином їхні спроможності надавати якісні послуги (послуги евакуації цивільного населення з зон ведення бойових дій або окупації, послуги тимчасового проживання для ВПО, послуги надання гуманітарної допомоги тощо).

«КОНКУРСІ ГРАНТІВ НА ПІДТРИМКУ ДОСЛІДНИЦЬКИХ ІНІЦІАТИВ ОГC» (2023)

Метою конкурсу є підвищення рівня доказовості та аргументованості у плануванні відновлення, європейській інтеграції та роботи ОГС під час війни через підтримку проведення полісі досліджень.

“ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО ЗАДЛЯ ПЕРЕМОГИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ” (2023)

За допомогою цього конкурсу грантів Ініціатива має на меті посилити участь громадянського суспільства у процесах сталого відновлення України на національному та місцевому рівнях. Основною метою цього конкурсу є відібрати організації громадянського суспільства, які мають спроможність та потенціал для реалізації проєктів сталого відновлення національного та місцевого рівня. Такі організації повинні мати здатність ефективно комунікувати з громадськістю, засобами масової інформації та різними зацікавленими сторонами, зокрема з урядовими органами, міжнародними організаціями та іншими організаціями громадянського суспільства.