fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Home

3 грудня в Києві почав свою роботу III Форум з організаційного розвитку. Ця дводенна зустріч була організована ІСАР "Єднання" спільно з численними донорами і партнерами, включаючи ПРООН в Україні, Американське агентство міжнародного розвитку, Шведське агентство міжнародного розвитку, Представництво ЄС в Україні, Міжнародний фонд Відродження та багато інших.

Форум з організаційного розвитку був започаткований в 2012 році як платформа для обміну та обговорення новаторських ідей і передових практик з розвитку потенціалу організацій громадянського суспільства (ОГС). Успіх першої зустрічі привів до традиції збиратися кожен рік. 

Темою цьогорічного форуму, в якому взяли участь понад 800 лідерів громадянського суспільства, бізнес-спільноти, а також посадових осіб, є «Культура миру: як громадські організації можуть розвинути свої спроможності діалогу та лідерства змін для розбудови і утвердження культури миру в Україні». Багато змін відбулося з моменту останнього засідання, і, звичайно, учасникам не бракувало цікавих і важливих тем для обговорення.

Форум був насичений надихаючими виступами. Зокрема, Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до учасників зазначив, що передумовою для демократичних процесів і прозорості прийняття рішень є повне залучення організацій громадянського суспільства до контролю органів влади, а також розробки і реалізації державної політики. Олександр Ярема, керівник департаменту Адміністрації Президента з питань взаємодії з громадянським суспільством і політичними партіями, який представляв Президента на форумі, підкреслив важливість зміцнення громадянського суспільства та розвитку культури миру в Україні.

Перебуваючи під пильною увагою світу в світлі останніх подій в Україні, не дивно, що основною темою форуму стала роль українського громадянського суспільства у побудові миру. У своєму вступному слові, Координатор системи ООН в Україні та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер підкреслив нагальну потребу в проведенні форуму в період, коли в Україні відбулися такі глибокі зміни за останні 12 місяців. «Діапазон труднощів, з якими стикається Україна, є величезним. Але спільним знаменником для України у виконанні цих завдань є необхідність згуртуватися однією нацією, стати одним народом – об’єднати всіх своїх громадян і разом побудувати націю на основі спільного бачення і цінностей. У цьому процесі громадянське суспільство має відігравати ключову роль», – підкреслив він.

Професор Богдан Гаврилишин, економіст світового рівня й один із засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, висловив свої ідеї щодо майбутнього України у ключовій промові форуму. Пізніше до пана Богдана приєдналися такі українські експерти, як Лариса Денисенко, Валерій Пекар і Євген Бистрицький, в рамках подіумної дискусії про цінності громадянського суспільства: усвідомлена відповідальність, готовність до діалогу, лідерство змін. Визначні перетворення, яких останнім часом зазнала Україна, стали підґрунтям для цього важливого обговорення.

Протягом двох днів учасники мали можливість для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку благодійних і громадських організацій. В рамках форуму відбувалися майстер-класи, круглі столи, панельні дискусії, показ фільмів, презентації живих історій і тематичних досліджень, виставка історій успіху, ярмарок провайдерів і спілкування за чашкою кави.

На різноманітних сесіях, які розглядали широкий спектр питань з організаційного розвитку ОГС, виступаючі підкреслювали величезний вклад громадянського суспільства в досягненні миру в Україні. Зокрема, Деніелом Лендосе, радником з питань реформування сектору безпеки ПРООН (Афганістан), піднімалася тема про роль громадянського суспільства у побудові миру і примирення.

Увагу учасників форуму привернув також майстер-клас з ендавменту, проведений одним із провідних фахівців у цій галузі Олександром Вінніковим. Практичний посібник, презентований в ході майстер-класу, містить короткий огляд відповідних українських регуляторних рамок, що стосуються питань оподаткування ендавментів, а також покрокові інструкції по тому, як приготувати, створити, управляти і розвівати ендавмент. Посібник, окрім порад по нагляду за ендавментом і відповідній звітності в рамках існуючого законодавства, містить огляд кращих світових практик по створенню ендавментів та підхід, який може бути застосований в Україні.

Форум завершився 4 грудня, надавши унікальну можливість широкому спектру представників уряду, бізнесу та громадянського суспільства зібратися, щоб окреслити шляхи для організаційного розвитку громадянського суспільства.