Вправа №1. Оцінка ефективності публічного заходу
Час: 11:30 – 12:00
Оцінка ефективності публічного заходу буде проведена на прикладі Щорічної міжнародної конференції з благодійності Українського форуму благодійників.
Експерт: Дар’я Непочатова, керівник програм, Український Форум благодійників.
Вправа №2. Оцінка спроможності та ресурсних потенцій організації
Час: 12:05 – 12:35
Проект "IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark" впроваджується у 2013 році міжнародною неприбутковою організацією PH International і покликаний допомогти соціально незахищеним групам молоді, в тому числі безробітній молоді, молодим людям, які готуються до самостійного життя, отримати навички роботи з комп’ютером та інші знання, якими необхідно володіти на сучасному ринку праці. Проект "IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark" реалізується у співпраці з мережею недержавних неприбуткових організацій, що створили у своїй структурі комп’ютерні навчальні центри (або Центри IDEA) та у координації з іншими НДО, інформаційними центрами, соціальними службами, органами влади, соціально-відповідальним бізнесом. Важливим елементом проекту є система обліку, моніторингу і оцінки заходів, що проводяться партнерськими Центрами IDEA. Ця система працює з використанням мережі Інтернет і дозволяє не тільки ефективно оцінювати хід проекту, але й оперативно пропонувати новини про проведені заходи, кращі практики і історії успіху на веб-сайт проекту. Також за допомоги веб-сайту проекту ОГС можуть подавати свої заявки на участь у проекті. Учасники Форуму матимуть можливість ознайомитись з тим, як працює ця система під час презентацій у форматі лабораторії.
Експерт: Андрій Гайдамашко, директор представництва PH International в Україні.
Вправа №3. Оцінка напрямку руху організації
Час: 12:40 – 13:10
Даний інструмент є швидким і дуже простим у використанні, націлений на перший етап оцінювання, коли ви ще не знаєте, з чого почати і куди рухатись в організаційному розвитку. Кожна організація має певні культурні норми і досягає певної ефективності. Проте не завжди велика активність призводить до високих результатів. Дана методика допомагає організації знайти відповіді на питання, де ви знаходитися сьогодні, проте не може слугувати комплексною і остаточною оцінкою організаційного розвитку.
Експерти: Олександр Пилипенко, кандидат педагогічних наук директор Інституту психології і соціально-політичних наук, професор Київського Міжнародного Університету
Тетяна Карпенко, доцент кафедри психології Київського Міжнародного Університету.
Вправа №4. Авторська методика оцінки організаційного розвитку В.Перепечаєнка
Час: 14:10 – 14:40
Оцінка дозволяє визначити пріоритети з розвитку та є основою для розробки плану укріплення життєспроможності. Інструмент розроблений на базі методики OSAI Інституту Стійких Спільнот (США) та інтегрований з теорією Роберта Куіна и Кім Камеруна стосовно життєвого циклу організацій. За допомогою інструменту оцінюється стан 7 універсальних функцій у НДО та організаційна структура. Загалом оцінюється понад 30 компонентів. За висновками будується графічний профіль, що дає інформацію стосовно сильних та слабких сторін організації, стадії життєвого циклу НДО та прогнозу організаційної кризи.
Експерт: Володимир Перепечаєнко
Вправа №5. Майстерня «Побудуй логфрейм (логічну структуру) проекту»
Час: 14:45 – 15:15
Для того, щоб оцінити реалізацію проекту необхідно мати чітку логічну структуру проекту. Тому пропонуємо цікаву інтерактивну гру з побудови лог-фрейму проекту. Учасники отримають практичні навички щодо визначення основних складових логічної структури проекту, вибудовування причинно-наслідкового ланцюжка від "внесків" (input) до "кінцевих результатів" (outcome).
Експерт: Ірина Кравчук, незалежний консультант та тренер з оцінювання; Голова правління Української асоціації оцінювання, член Міжнародної мережі «Оцінка програм».
Катерина Столяренко, незалежний консультант та тренер з моніторингу та оцінки, співзасновник та член правління Української асоціації оцінювання, член Міжнародної мережі «Оцінка програм».
Вправа №6 Оцінювання "Типові ролі, уподобання, потенціал"
Час: 15:20 – 15:50
Запропонований метод сприятиме глибшому розумінню того, як люди взаємодіють в контексті розмови або дискусії під час організаційних зустрічей.
Експерт: Наталія Бордун, директор Інституту лідерства та управління Українського Католицького Університету
Вправа №7. «Оцінка та розкриття потенційних можливостей організації на основі аудиту»
Час: 15:55 - 16:25
Ви отримаєте експрес аналіз ключових точок контролю в організації за методом якісних показників на основі бліц-тестування учасників в процесі роботи «Лабораторії». Ви дізнаєтесь про принципи оцінки показників, що є характерними для оцінки показників внутрішнього контролю та можуть застосовуватися до вашої організації. Ви визначите критерії оцінки потенціальних можливостей поліпшення та вдосконалення роботи організації на основі отриманих даних аудиту. В процесі роботи Лабораторії ви зможете отримати відповіді на різні питання стосовно аудиту в неприбутковому секторі.
Експерти: Наталія Науменко, директор «Аудиторсько-консалтингової групи «КОМПАС», практикуючий аудитор. Лариса Шкурка, керуючий партнер Аудиторсько – консалтингової групи “Компас”, провідний аудитор фірми.
Вправа №8. Індекс продуктивності організації (ОРІ)
Час: 16:30-17:00
Індекс продуктивності роботи організації (OPI) – це низьковитратний, економний у часі та легко зрозумілий інструмент, що допомагає організаціям на систематичній основі кількісно вимірювати результати своєї роботи з розбудови спроможності та аналізувати в часі зміни в ефективності своєї роботи.
Експерти: Дмитро Михайленко, менеджер з розбудови потенціалу та організаційного розвитку, Pact та Олеся Гальчинська, менеджер з розбудови потенціалу та організаційного розвитку, Pact
Вправа №9. «Колесо компетенцій»
Час: 17:00 – 17:30
Інструмент «Колесо компетенцій» вимірює наскільки сформульовані компетенції, що необхідні для досягнення мети у ключового персоналу та волонтерів організації.
Експерт: Олена Кольцова, сертифікований коуч, бізнес тренер тренінгової компанії KIY.