fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Новини

Місце зустрічі «усіх з усіма». Так ми разом з вами говоримо про наш Форум розвитку громадянського суспільства. Цьогоріч він десятий. Ювілейний!

Без перебільшень, це найочікуваніша подія в громадському секторі, яку організовує ІСАР Єднання разом із партнерами. Цього разу тема Форуму «Незалежність – це ми» присвячена 30-й річниці незалежності нашої країни. Увесь цей час ми своїми руками творимо власну історію і ту реальність, яку маємо. За ці роки волонтерські групи встигли вирости до стійких, спроможних організацій, фондів, об’єднань, коаліцій, що розвивають та посилюють громадянське суспільство.

12

30 листопада, НСК «Олімпійський». Саме тут з дотриманням карантинних норм і відбувся Форум, який став наймасштабнішою подією в умовах пандемії та мобілізував увесь сектор. Форум – це захід, який формує тренди розвитку громадянського суспільства на наступний рік.

1 200 учасників з усієї України, сотні спікерів - лідерів думок громадянського суспільства, 10 синхронних локацій, 16 панельних та інтерактивних дискусій, 16 навчальних воркшопів та майстер-класів, 17 донорських презентацій, 4 партнерські виставки, 28 спікерів «speed dates», 3 інтерактивні навчальні гри, 5 відзнак кращих практик організаційного розвитку. А ще – понад 5 тисяч унікальних користувачів сайту Форуму, понад 16 тисяч загальних переглядів та майже 3 тисячі переглядів онлайн-трансляцій, і ця кількість зростає.

 

 ДО ОФІЦІЙНОГО ВІДКРИТТЯ ЩЕ КІЛЬКА КРОКІВ…

…а на локаціях уже

МИ ПОЧИНАЄМО

Традиційно офіційне відкриття Форуму розпочалося з урочистих промов. З вітальним словом виступили: заступник керівника Офісу Президента Олексій Дніпров, який передав офіційне послання від Володимира Зеленського, директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку Джеймс Хоуп, Посол Королівства Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен, постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева, старший координатор програм Координатора проектів ОБСЄ в Україні Карін Рьольке. Також було вітання від посла Євросоюзу в Україні Матті Маасікаса.

87 Дніпров

А далі сесія «Незалежна Україна – це Україна рівних можливостей!» з Першою леді Оленою Зеленською, яка зазначила, що Форум – найбільший у країні майданчик змін і обміну досвідом, до якого може долучитися кожен. А зміни, які ми розпочали можна зробити тільки разом, спільними зусиллями держави й суспільства. До дискусії приєдналися Надзвичайні і Повноважні Посли Канади та Королівства Швеції: Лариса Ґаладза та Тобіас Тиберг.

«Представники громадського суспільства - це люди, на яких я спираюся. Без вас я нікуди. Ви для мене важливі», - заявила пані Олена у своїй промові.

13

ПОДИСКУТУЄМО?

Дискутувати завжди корисно і важливо. Форум розвитку громадянського суспільства – чудове місце, де ми робимо це разом, підіймаючи важливі та болючі теми, аби проблеми не лишалися мовчазними та незрозумілими для людей.

Цьогоріч на Форумі відбулося 16 панельних та інтерактивних дискусій. Учасники(-ці) разом із лідерами(-ками) думок дискутували про культурну незалежність, організаційну стійкість у часи турбулентності, соціальний капітал громади та решту речей, про які усі забули в процесі децентралізації, про фінансову сталість неприбуткових організацій, про людський капітал у громадському секторі та на що здатна сила доброго аргументу. А якщо піти далі, можна було почути, як бізнес стає частиною громадянського суспільства, яким є суспільний договір в Україні та на яких цінностях він базується, як організаціям залучати громадян, як підвищити рівень громадського активізму та причому тут довіра.

18

18

Між дискусіями учасники(-ці) встигали знаходити «рецепти» сталого розвитку для сектору та «шукати скарби» для реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки.

І це лише частина питань, які обговорювалися під час Форуму. Цінно те, що кожна людина могла обрати для себе той напрямок, який є важливим для неї на сьогодні.

Знаходити відповіді на питання, або ж нові питання учасникам(-цям) допомагали відомі спікери(-ки). Їх було кілька сотень. Серед них: письменниця, лауреатка Центральноєвропейської літературної премії «Ангелус» Катерина Бабкіна; акторка, громадська діячка Ірма Вітовська; український письменник Любко Дереш; письменниця Олена Стяжкіна; історик Ярослав Грицак; телеведуча, громадська діячка, засновниця серії благодійних заходів «Charity weekend» Марія Єфросініна; співзасновник YouTube-каналу «Телебачення Торонто», ведучий Роман Вінтонів (Майкл Щур), активісти та лідери громадських та благодійних організацій – всі ті, хто є лідерами громадської думки та визначає тренди. Також на Форум завітали журналістка, громадська діячка, блогерка Яніна Соколова, телеведучий, волонтер, громадський та політичний діяч, актор Сергій Притула.

17

І ЦЕ ТЕЖ – МИ! НЕОЧЕВИДНЕ ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО

Саме під такою назвою проходила одна із партнерських виставок, яку можна було побачити, почути, відчути і навіть доторкнутися. У наметах, що розташувалися навколо головної сцени Форуму, ви могли поспілкуватися з учасниками та учасницями цієї виставки. Кожна з цих ініціатив по-своєму надихає, гуртує, об’єднує.

Познайомимося ближче!

Громадська організація «Міс Добре серце». Утворилася з конкурсу краси «Міс Львів». На Форумі дівчата власним прикладом демонстрували, що красивою може бути не лише зовнішність, а й вчинки. Про це свідчать їхні здобутки, які вдалися у співпраці з бізнесом – будівництво інклюзивної кімнати для вихованців Навчального реабілітаційного центру Святого Миколая у Брюховичах, відкриття в Трускавці притулку для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства, різдвяні та великодні обіди для безхатченків та інші соціальні ініціативи, які не лишають байдужими нікого.

15 Міс Львів

Всеукраїнський день добрих справ#ЩедрийВівторок «приїхав» і на Форум розвитку громадянського суспільства, щоб показати, що разом ми можемо збирати не лише мільйони в грошовому еквіваленті, а й мільярди в негрошовому – завдяки часу, зусиллям, ресурсам, зв’язкам, які люди присвячують благодійності.

А в цьому наметі можна переконатися, що поєднання соціального підприємства і рекрутингу можливе. Це доводить українська платформа з працевлаштування «Lobby X». На Форум команда привезла пропозиції, завдяки яким прогресивний бізнес, дієві ГО, незалежні медіа та команди реформатори знаходять своїх фахівців. До речі, інноваційна платформа – це місце, де некомерційні організації отримують безкоштовні послуги, а люди, які рекомендують спеціалістів – грошову винагороду за успішних кандидатів.

15 лобі Х

У вишиванках і з любов’ю до професії. Зі своєю виставкою з Франківщини завітали і представники П'ядицького ліцею імені Степана Мельничука. Що демонстрували? Успішний кейс, в якому ліцей – не лише місце для навчання, а й об’єднання учнів, вчителів, батьків, органів місцевого самоврядування, підприємців та жителів громади. Така всебічна співпраця позитивно впливає на формування активної громадянської позиції не тільки дітей, але й батьків.

А ось у наметі навпроти створюються позитивні новини. Ви вже бачили? Саме там зі своєю виставкою розташувалася команда єдиного в Україні медіа позитивних новин – ШоТам. Інноваційні медійники привезли з собою, як гадаєте, що? Звісно ж, позитивні новини – реальні історії реальних людей, які надихають аудиторію на ефективні зрушення в суспільстві, а успішні приклади креативних рішень задають темп для створення нових.

До речі, по-секрету, ШоТам подружилися з іншими учасниками партнерських виставок, тож можливо, скоро побачимо ці історії у позитивних новинах.

14 ШоТам

А в цьому наметі ви могли почути фразу – заплющіть очі, аби побачити більше! Це був Музей у темряві «Третя після опівночі» - єдиний в Україні, де відбувається діалог між зрячими та незрячими людьми, а мистецтво стає доступним для всіх. На Форумі частинку цього діалогу команда передавала за допомогою передбачень, написаних шрифтом Брайля. Можливо ви навіть встигли отримати своє?

15 музей у темряві

А може ваша увага була прикута до планшета з програмою «Броня», який в прямому сенсі врятував життя військовому на передовій. Куля влучила в гаджет не поранивши бійця. Таку історію з фронту нам повідали представники Міжнародного благодійного фонду «Повернись живим». А сам фонд останні 2 роки сприяє всебічному поверненню ветеранів та ветеранок до мирного життя – промотує спортивно-психологічну реабілітацію та навчає бізнесу.

14 повернись живим

ВЧИМОСЯ ГРАЮЧИСЬ

Ви любите настільні ігри? А якщо скажемо, що можна не лише пограти, а й розвинути навички командної роботи, сформувати позитивні поведінкові моделі та ціннісні установки, здобути нові інструменти для розвитку громад, побрейнстормити ідеї, відкрити світ фандрейзингу і навіть змоделювати командну стратегію для досягнення складних цілей.

Так, це (і не тільки) можна було зробити прямо на Форумі в ігровій зоні. Тут були представлені – освітня гра-симулятор взаємодії влади, громади та бізнесу, «СпільноТи в безпеці» у партнерстві з Програмою ООН з відновлення та розбудови миру, навчальна гра з фандрейзингу «Funds Hunter» від Synergy Universe та «Місто-Синергія» - настільна гра для синхронізації команди від платформи Big Idea.

Об’єднує ці ігри те, що навіть граючись можна випробовувати різні способи навчання, аби знайти найкращий для себе. Іншими словами – навчатися, граючись. Цим і займалися «гравці».

 25

ІДУ НА МАЙСТЕР-КЛАС, А Я БІЖУ НА ВОРКШОП

Воркшопи та майстер-класи – те, що люблять. Адже тут можна не лише поговорити, а й повчитися завдяки власній активній роботі.

Чому вчилися учасники(-ці) Форуму на цій локації?

Цілитись вище та впливати, формувати запит у трьох словах, залучати донейти не лише на благодійність, взаємодіяти з Урядом, Парламентом та міжнародними організаціями, співпрацювати з іноземними волонтерами в громаді, подавати онлайн проєкт, щоб отримати державні кошти на його реалізацію, використовувати інструменти Google та Microsoft у кризових умовах, здобувати фінансову стійкість для своєї організації, відчувати, що не так з сайтом, робити, аби «лайкали» – такі практичні навички освоювали представники(-ці) громадського сектору.

Всього функціонувало чотири основні напрямки воркшопів на вибір: фінансова сталість PR і комунікації, організаційний розвиток та діджитал інструменти. Який ваш улюблений?

3031

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 НА ЗДИБАНКУ ДО ДОНОРА

Вони працюють там, де є найбільша потреба – допомагають, підтримують, рятують, популяризують цінності… Ми з вами маємо лавину заходів і проєктів, що перетинаються між собою завдяки цій підтримці, яка є надзвичайно важливою для розвитку громадського сектору України. Мова про міжнародні та українські донорські організації і проєкти, які презентували пріоритети співпраці з громадянським суспільством.

На Форумі це були: представники програм та проєкти USAID «Мріємо та діємо»,  «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»), «Демократичне врядування у Східній Україні», «Медійна програма в Україні», Internews. Також про свої можливості розповіли: Міжнародний фонд «Відродження»; Британська Рада в Україні; Український культурний фонд; Програма ООН із відновлення та розбудови миру; ОБСЄ в Україні; Фонд сприяння демократії та Фонд розвитку ЗМІ, Посольство США; Програма розвитку ООН в Україні (ПРООН); Програма сприяння громадській активності «Долучайся!»; Європейський фонд за демократію; Інформаційний центр Еразмус+ Молодь та Європейський корпус солідарності в Україні, Благодійний сімейний фонд Zagoriy Foundation.

Якщо ви не встигли на цю «здибанку» та прослухали про  можливість співпраці для себе та своєї організації, пропонуємо переглянути її в записі  

34

НАТХНЕННЯ VS ФАКАПИ

Форум люблять і за його справжність та багатогранність. Тому учасникам(-цям), які приїхали за натхненням до душі стали історії реальних людей, що надихають рухатися вперед попри все.

«До мурашок» проймали теми: «Жінко, знай своє ̶м̶і̶с̶ц̶е̶ право: як захищають права жінок у прифронтовій зоні», «Watchers on the wall. Як громадянське суспільство допомагає захищати країну від дезінформації», «На що здатен правозахисний рух та громадський активізм в Україні та яку ціну приходиться платити тим, хто присвятив своє життя захисту прав людини та позитивним змінам в країні», «Я близнюки по гороскопу» - як обирати суддів не за знаками зодіаку».

А для тих, хто втомився від «успішного успіху» чи історій, на кшталт, «довго та щасливо» чекала справжня «халепа день». Тут чесно та без прикрас йшлося про невдачі у професійній кар’єрі, а успішні зізнавалася, що іноді теж бувають факаперами. Помиляються всі, і це нормально!

35

ПРИЙШОВ – ПОБАЧИВ – ЗАКОХАВСЯ…

…і відразу в 28 осіб. Саме стільки було спікерів(-ок) speed dating (формат швидких побачень). А ви про що подумали?

Цікаві. Різні. Мотивуючі. Успішні. Творчі. Натхненні. Кого тут тільки не було. Люди, які знають як зробити найнуднішу у світі тему найактуальнішим питанням сучасної України, де знайти гроші на культурний проєкт, як горіти, а не згорати, як задавати тренди в партисипації, як вчити інших «на котиках», як бути комфортмейкером свого будинку, як виживання в соцмережах під час пандемії, а звичайний публічний простір перетворити на місце для мистецтва і багато-багато іншого.

Спікери(-ки) ділилися всім, що колись здобули самі – особистим досвідом, факапами, успішними кейсами, ефективними інструментами, рецептами, лайфхаками. А учасники(-ці) в цей момент оновлювали свої «інструментарії впливу», які надихають працювати не в шухляду, а для якісних змін.

 39

ВПЕРЕД ДО УЛЮБЛЕНОЇ РОБОТИ

UA: Суспільне Мовлення, Українська Академія Лідерства, Transparency International Ukraine, Благодійний фонд 100% Життя, Teach for Ukraine – усі вони були представлені на Ярмарку вакансій громсектору у партнерстві з Платформою з працевлаштування «Lobby X».

Як відзначили самі учасники(-ці) ярмарку, це дієвий спосіб знайти роботу.

Що тут? Чудова нагода більше дізнавалися про організації, що працюють над позитивними змінами в Україні, відкрити для себе їх внутрішню культуру, цінності та можливості співпраці. Можливо, ви серед них?

ПІДТРИМАТИ СВОЇХ

Сири, натуральні чаї, кава, снеки, мед, екоторбинки, одяг, іграшки ручної роботи, фенечки – чого тільки не було на маркеті соціальних підприємств. Тут не лише ласували смаколиками, насолоджувалися кавою, купували прикраси для себе чи сувеніри для друзів, а й робили важливий внесок у розвиток громадянського суспільства. Адже, соціальне підприємництво, це не лише про гроші, а й про соціальну місію. Прекрасно, що ми можемо реалізовувати її разом.

4447

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КРАЩІ З КРАЩИХ

Щороку на Форумі ми відзначаємо кращі практики організаційного розвитку серед організацій громадянського суспільства, чим надихаємо сектор на нові звершення! Цьогоріч кращих обрано у 5 номінаціях.

Зазначимо, конкурс проходив відкрито, у три етапи. Переможців визначало відкрите онлайн-голосування та експертне журі.

Вони здійснювали процес соціальних змін, впливали, інформували, лобіювали інтереси громадськості, зміцнювали громадянське суспільство, сприяли відкриттю демократичних просторів, впроваджували цілі кампанії, об’єднували зусилля та згуртовували мільйони людей задля спільної мети та позитивних зрушень у нашій країні. Давайте разом їх привітаємо:

  • «Адвокаційна кампанія року» - загальнонаціональна адвокаційна кампанія #Коженголосвпливає громадського холдингу «Група Впливу».
  • «Піар-кампанія року» - «Очистимо Донбас разом!» від ГО «Асоціації саперів України».
  • «Фандрейзингова кампанія року» - «COVID-19: об’єднатися, аби вижити» від фонду «Твоя опора».
  • «Об'єднанням або коаліція року» - «Коаліція ветеранських просторів».
  • Спеціальна номінація від ІСАР Єднання «Прорив в організаційному розвитку» - громадська організація «ДеЮре».

Вітаємо переможців! Віримо, що конкурс кращих практик надихне вас на нові звершення.

5052

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЩО ДАЛІ?

Загадуйте бажання – ми задуваємо свічки на святковому торті та під живу музику гурту «Шпилясті кобзарі» завершуємо офіційну частину і розпочинаємо шоу-вечір.

 

ФОРУМ – ЦЕ ВИ

З кожним наступним роком Форум розвитку громадянського суспільства розвивається, зростає, об’єднує все більше людей з різних регіонів України, аби ми ставали ще проактивнішими, стійкішими та впливовішими.

X Форум розвитку громадянського суспільства – це десятки партнерів співорганізаторів та тисячі контактів під час підготовки. Це щирість, відданість та увага до деталей заради комфорту кожного та кожної людини, яка взяла участь. Це  сотні годин в пошуку цікавого. Це пошук компромісів.

«Дякуємо нашим партнерам, які в часи невпевненості та турбулентності підтримують громадянське суспільство і сектор. Без вас Форум розвитку громадянського суспільства не відбувся б. Я пам’ятаю, як ми починали перший Форум, нас було 450 осіб. Тоді і був створений цей унікальний формат. Я не знаю жодної країни у світі, яка має свій Форум розвитку громадянського суспільства, збирає людей та організації, які розвивають та проводять час разом дискутуючи, підіймаючи різні питання, що стосуються країни, регіону, розвитку громадянського суспільства та безпосередньо самих організацій.

Цей Форум для вас! Він би не існував, якби ви не приїздили, якби ви не хотіли зустріти одне одного, обговорити болючі для кожного/кожної з нас та для країни питання, якби ви не прагнули знаходити місце, де я або моя організація, в якій я працюю, може зробити певну інвестицію в загальний внесок. Ми з вами – згуртована ком’юніті, команда громадянського суспільства», - зазначив виконавчий директор ІСАР Єднання Володимир Шейгус.

53

ДАЛІ БУДЕ…

Форум сформував тренди розвитку громадянського суспільства на наступний рік. Попереду нас чекає багато плідної роботи. Наше завдання утримати усі наші здобутки та примножити їх. Тож, гуртуємось та спільно рухаємо країну вперед та до самозарадності громадянського суспільства України! Ви з нами?

10 Форум розвитку громадянського суспільства проводиться Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину ІСАР «Єднання» завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізовується ІСАР «Єднання» у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ); за фінансової підтримки проєктів ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні» та «Проєкт підтримки Дія», що фінансуються Урядом Данії і Швеції відповідно; за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта; за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проєкту «Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні», який впроваджується ІСАР «Єднання»; за фінансової підтримки Уряду Канади у межах проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», який впроваджується Pact; за фінансової підтримки проєкту USAID «Інновації для подолання епідемії ВІЛ», який реалізується у рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR); за фінансової підтримки проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні; за фінансової підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні; за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження»; за фінансової підтримки Інформаційного центру Еразмус+ Молодь та Європейський корпус солідарності в Україні; у партнерстві з Платформа з працевлаштування «Lobby X».

 

Переглянути онлайн-трансляцію головних панельних дискусій можна за посиланням

56