fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

IMG 9419

Інтегруватись у мирне життя, знайти нове місце в громаді, роботу або підтримку − це справжній виклик для ветеранів. І саме тут на допомогу приходить ГО «Розвиток бізнес-сектору України», яка в межах конкурсу «Варто: Єднання 2.0» за підтримки Українського ветеранського фонду та співфінансування Фонду «Аскольд і Дір», що адмініструється ІСАР Єднання за фінансування урядів Норвегії та Швеції, реалізувала проєкт «Кузня навичок для ветеранів».

Це не просто серія заходів, це − платформа, що стала точкою опори для сотень ветеранів. П’ять масштабних форумів зібрали понад 500 учасників: ветеранів, їхні родини, представників громад, роботодавців і влади. На створеній сторінці проєкту у Facebook опубліковано 45 інформаційних матеріалів, які разом набрали понад 560 репостів та продемонстрували нагальний інтерес і запит на тематику ветеранської інтеграції.

Форуми стали каталізатором реальних змін. Вони відкрили діалог між ветеранами, представниками органів влади, служб зайнятості, бізнесом і громадами. Тут ветерани ставили відверті запитання про пільги, податки, реабілітацію, а також ініціювали власні адвокаційні ініціативи.

Так, Євгеній Степанов, голова Тернопільської обласної профспілки учасників бойових дій, презентував звернення до центральних органів влади щодо покращення матеріального забезпечення ветеранів, яке отримало підтримку учасників форуму.

Руслан Баб’як, директор Центру підтримки ветеранів Тернопільської міської ради, запропонував запровадити посвідчення «Оборонця України» для тих, хто не має статусу УБД, а Тарас Шевчук, ветеран і підприємець, ініціював зміни до Податкового кодексу щодо пільг для ветеранського бізнесу.

Проєкт також став інкубатором партнерств з реабілітаційними центрами, ветеранськими хабами та громадами. Зокрема:

  • спільно з Галицькою ТГ проведено захід для ветеранів і їхніх родин;
  • у Львові команда ГО разом із Мальтійською службою допомоги організувала зустріч у реабілітаційному центрі;
  • в Івано-Франківській області ініційовано підготовку ветеранів до керування агродронами.

Одним із яскравих результатів став запуск команди АФК «Сталь-Буковина», футбольного клубу ветеранів після ампутацій, що розпочав тренування в Чернівцях і планує проведення перших всеукраїнських змагань.

На сторінці VetRestart з’явилася популярна рубрика #з_фронту_до_власної_справи, де розповідають про ветеранські бізнеси. Публікації отримують тисячі реакцій і коментарів, надихаючи інших ветеранів започатковувати власну справу.

Але найціннішими є, звісно, історії людей:

  • Олександр Кошовий, ветеран і директор Ветеран Хабу Буковини, уперше модерував дискусію на форумі, а згодом став постійним модератором ветеранських подій і експертом для громад;
  • Олександр Ткачук, ветеран і підприємець, став публічною фігурою, активно розвиває власний бренд та популяризує ветеранське підприємництво;
  • ветерани Юрій Бідюк і Костянтин Катула підготували власну грантову заявку для розвитку ветеранського спорту.

«Кузня навичок для ветеранів» стала потужним майданчиком розвитку спільноти, що поєднує навчання, комунікацію, підтримку і натхнення.