-
«Тиск, тампонада, тиск…».
У критичних умовах при пораненнях рятують не знання, а навички сформовані та закріплені до ідеалу.
І так щодня у Мережі навчально-тренувальних центрів тактичної медицини «КоЛеСо» проходить навчання з домедичної допомоги. Станом на сьогодні ГО «КоЛеСо» навчила вже понад 26 000 людей. Навчають безкоштовно і щоденно.
- «Я відчуваю себе впевненіше, коли маю такі навички», - ділиться враженнями одна з учасниць курсу.
Мережа розпочала свою роботу з березня 2022 року. За перший рік навчання пройшло понад 20 000 курсантів та курсанток. Серед них військові та цивільні.
- «Потік курсантів безперервний. Це говорить про те, що українці розуміють наскільки сьогодні необхідними є ці знання», - зазначає інструкторка, лікарка-хірург, Єлизавета Підгаєцька.
В Україні сьогодні діє 5 навчально-тренувальних центрів, які працюють у Києві, Кривому Розі, Запоріжжі, Миколаєві та Вінниці. Також тут функціонують практичні симуляції, де з обмеженістю світла та простору в симуляційних задачах і сценаріях курсанти_ки засвоюють на практиці набуті навички. Адже чим швидше надається домедична допомога, тим більша ймовірність, що поранений буде живий.
Основа курсів тактичний протокол – Tactical Сombat Сasualty Сare. Для запам’ятовування тренери та тренерки використовують допоміжне, передбачене протоколом слово – MARCH. Це простий акронім для запам’ятовування необхідних кроків за пріоритетністю для рятування життя пораненому в бою. Українцям, які не володіють англійською мовою пропонують аналог – українське слово КоЛеСо – кров, легені, серце.
- «Незнання мови не має бути причиною того, щоб ігнорувати важливий інструмент протоколу. Акронім мусить працювати», - зазначає засновниця мережі НТЦ «КоЛеСо» та інструкторка, Ольга Омельчук.
Завдяки підтримці ІСАР Єднання, що була надана за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку USAID, громадська організація «КоЛеСо» збільшила потужність центрів та запровадила систему кураторських онлайн класів. Тут випускники, які пройшли офлайн курс базового рівня ASM продовжують навчання – системно тренуються та формують стійкі навички, регулярно повторюючи та відпрацьовуючи їх. Адже у критичних умовах при пораненнях рятують не знання, а навички сформовані й закріплені до ідеалу.
- «Навіть у період війни найвищими цінностями залишаються воля і життя людини. Ми прагнемо зберігати життя. І це наш спільний вклад у перемогу», - говорить засновниця мережі НТЦ «КоЛеСо», Ольга Омельчук.
Запрошуємо переглянути відео та надихнутися на проходження курсу з домедичної допомоги, якщо ви цього ще не зробили.
Відео виготовлене у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID.
Фото із фейсбук сторінки "КоЛеСо".