Які слабкі та сильні сторони різних груп молоді в Україні на їхню власну думку? Та які можливості вони бачать для себе в майбутньому?
У червні 2024 року ІСАР Єднання надало методологічну підтримку у проведенні воркшопів для української молоді, які відбулись за ініціативи Ради з молодіжних питань при Президентові України та за сприяння широкого кола партнерів. Результати воркшопів допоможуть створити ефективну Державну цільову соціальну програму «Молодь України 2026-2030». На заходах різні групи молоді - підприємці, внутрішньо переміщені українці, громадські активісти та представники студентського самоврядування - обговорювали думки та пропозиції до соціальної програми. Кожна група аналізувала свої сильні та слабкі сторони, можливості й загрози та зібрала комплексний зріз проблем та очікувань молоді в Україні.
Основними викликами, які виявили учасники, стали недостатня законодавча підтримка молодіжного підприємництва, проблеми з інтеграцією переміщеної молоді, а також брак ресурсів та кадрів для роботи з молоддю в громадах. Учасники також підкреслили важливість підтримки інноваційних ідей, цифровізації процесів та міжнародної співпраці.
Звіт за результатами воркшопів свідчить, що залучення молоді до розробки політики є критично важливим для стійкого розвитку країни.
Щиро вдячні Раді з молодіжних питань при Президентові України за кроки у створенні нової програми, що відповідатиме викликам часу та сприятиме активній участі молоді у відбудові та процвітанні України.
З повним текстом звіту можна ознайомитись в Аналітичній бібліотеці ІСАР Єднання. Також шукайте там інші актуальні звіти та дослідження щодо молодіжної політики.