fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Third Sector 160 ukr

Українське громадянське суспільство сформувало тісно об’єднану мережу волонтерів-фандрейзерів, яка зовні може здаватися хаотичною, але насправді надзвичайно ефективна. Такий висновок дослідження «Третій сектор як третя сила: дослідження руху з мобілізації ресурсів громадянським суспільством під час війни в Україні, 2022–2023 роки», яке провів Інститут професійного фандрайзингу за підтримки ІСАР Єднання в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України».

Результати дослідження показують, що 63% українців особисто перераховували кошти на потреби захисників та постраждалих від війни цивільних, а 13% громадян долучались до благодійних зборів. Що цікаво, майже половина благодійників направляла гроші виключно на підтримку військових, тоді як більше 14% пожертвували на гуманітарні потреби, а третина — на обидві цілі. Загалом обсяги пожертв змінювалися, починаючи з 2022 року. Хоча майже половина респондентів зазначили, що продовжують жертвувати приблизно стільки ж, як на початку повномасштабного вторгнення, третина стали жертвувати менше, а майже 8% взагалі припинили фінансову підтримку.

Аналіз дослідження щодо зборів й закликів до благодійництва свідчить, що найбільше люди відгукувались на особисті звернення від друзів, знайомих, колег по роботі - 55 %. Також у третині випадків благодійники реагували на сторінки фондів у соціальних мережах та канали в месенджерах, а засоби масової інформації чи неперсоналізовані звернення справляють набагато менший ефект.

Дослідження буде корисними як для професійних фахівців з фандрейзингу, так і для тих, хто особисто планує залучати кошти на гуманітарні чи військові потреби. З його повним текстом можна ознайомитись в Аналітичній бібліотеці ІСАР Єднання.

Дослідження стало можливим за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).