fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

16х9укр

ІСАР Єднання від імені України бере участь у розробці рекомендацій Ради Європи щодо правового статусу неурядових організацій у Європі.

Заступниця виконавчого директора ІСАР Єднання Наталя Климова разом з представницею Міністерство розвитку громад та територій України Оксаною Павлюк 17–18 лютого 2025 року взяла участь у засіданні робочої групи з питань участі громадянського суспільства керівного комітету Ради Європи з питань демократії. Під час засідання напрацьовувався драфт рекомендацій державам-членам Ради Європи про правові умови функціонування організацій громадянського суспільства (ОГС). За наполяганням української делегації у документ була внесена поправка про важливість ролі ОГС під час війни.

«Під час війни роль ОГС є незамінною. Вони забезпечують гуманітарну допомогу, організовують евакуацію цивільного населення, надають медичну підтримку та психологічну реабілітацію. Окрім цього, вони відіграють ключову роль у документуванні воєнних злочинів, наданні правової допомоги, протидії дезінформації, підтримці незалежної журналістики, захисті прав жертв, збереженні довкілля та сприянні післявоєнному відновленню», - сказала Наталя Климова під час засіданні робочої групи.

Вона підкреслила, що водночас ці організації часто працюють у вкрай небезпечних умовах, стикаючись із переслідуваннями, правовими обмеженнями та загрозами для своєї безпеки. Тому особливо важливо, щоб національні уряди країн Європи усвідомлювали їхню критичну роль та забезпечували всебічний захист і підтримку. «Лише спільними зусиллями можливо зберегти незалежний голос громадянського суспільства та сприяти ефективній підтримці постраждалих у часи війни та під час відновлення», - зауважила заступниця виконавчого директора ІСАР Єднання.

Залучення ІСАР Єднання до роботи цієї ключової платформи Ради Європи підкреслює важливу роль громадянського суспільства України у процесах демократичних перетворень та інтеграції до європейської спільноти.

Рекомендацій Ради Європи щодо правового статусу неурядових організацій у Європі напрацьовуватимуться в кілька раундів. Якщо у вас є ідеї, що саме додати до цього документу від української сторони пишіть нам на пошту: media.bst@ednannia.ua