fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

7

Спрощення реєстрації ОГС через портал «Дія», покращення доступу до державних закупівель та банківських послуг, а також підвищення прозорості й ефективності публічних консультацій — одні з головних пріоритетів для сталого розвитку громадянського суспільства в Україні на 2025 рік, визначені в дослідженні «Барометр ОГС 2024», яке підготував ІСАР Єднання. Ці пріоритети відображають не лише нагальні виклики, а й стратегічні можливості, що мають зробити діяльність ОГС більш впливовою та стійкою.

891011

Загалом пріоритети на 2025 рік вказують на те, що ОГС відіграють дедалі важливішу роль у демократичному розвитку України. Однак для досягнення системних змін необхідна тісна співпраця з державними інституціями, бізнесом та міжнародними партнерами. Це дозволить не лише реагувати на виклики, а й створювати сприятливе середовище для громадянської активності та участі у відбудові країни.

121314

Водночас проблеми доступу до фінансування та зарегульованість у деяких сферах залишаються викликами. Наприклад, обмеження на транскордонні фінансові операції ускладнюють роботу багатьох організацій, а відсутність спеціальних механізмів підтримки для переміщених ОГС створює додаткові труднощі.

Перегляньте відеозапис презентації дослідження «Барометр ОГС 2024».

Результати роботи у групах щодо пріоритетів на 2025 рік для визначення викликів та подальших кроків адвокації.

Повний текст дослідження.

Проєкт «Барометр ОГС: Орієнтир для сприятливого середовища та розширення можливостей ОГС» фінансується Європейським Союзом. Проєкт впроваджується Європейським центром некомерційного права (ECNL) разом зі своїми партнерами: Антикорупційний центр «Transparency International» у Вірменії, «MG Consulting LLC» в Азербайджані, Інститут громадянського суспільства в Грузії; Асоціація «Promo-LEX» у Молдові та ІСАР Єднання в Україні.