06 – 10 серпня 2012 року відбулася 5-денна Школа фондів громад у рамках Програми «Школа фондів громад», яку проводить Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “Єднання” за фінансової підтримки Фонду ім. Ч.С. Мотта. Метою заходу було вивчення основних аспектів діяльності фондів громад у світі та в Україні, планування розвитку фондів. У Школі взяли участь 19 учасників із різних регіонів України. Ми працювали у мальовничому місті – Вінниці, де мали можливість не лише помилуватися найкращим в Україні фонтаном, але й відвідати один з українських Фондів громад – «Подільську громаду», яку очолює молодий, енергійний, надзвичайно відданий справі Андрій Дручинський. Серед розглянутих питань були такі: "Розвиток фондів громад в Україні та світі", "Поширення інформації про фонд громади" (інформаційна кампанія, що сприяє підвищенню рівня обізнаності населення про ФГ), "Легалізація фонду громади", "Врядування та менеджмент у фонді громади", "Визначення місцевих проблем", "Пошук ресурсів. Фандрейзинг. Робота з донорами", "Грантмейкерство", "Система ваучерів з інституційного розвитку". На школі працювали не лише кращі українські тренери (Р.Краплич, Г.Борова, В.Шейгус, О.Своровська та ін.), але й відомий в багатьох країнах Росії, Єропи, США, Канади експерт В.Самородов, який є визнаним фахівцем в питаннях діяльності Фондів Громад та філантропії. Спеціальним гостем Школи був відомий в Україні та за кордоном експерт Яків Рогалін.
Під час роботи Школи були використані цікаві форми інформування та навчання. Особливо запам’ятався учасникам квест http://www.myvin.com.ua/ua/news/events/15732.html. До участі у квесті були запрошені такі організації:
- Громадська організація молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» (Раїса Панасюк), яка розповідала про проект, підтриманий Фондом – «День міста Вінниці для всіх», а також про спільно-реалізований проект «Безбар’єрний доступ до закладів культури міста Вінниці». http://www.gromada.vn.ua/ua/news/127
- ГО «Інформаційно-просвітницький центр «Вісь»» (Світлана Дубина), яка реалізовувала проект «Подільські Миколайчики» та проект в рамках Тематичного фонду «Одна копійка» - «Маємо право»; http://www.gromada.vn.ua/ua/news/186
- ГО «Акорд» (Оксана Деркач), реалізується проект «Веселий лікар», направлений на психологічну реабілітацію хворих діток, які перебувають на лікуванні у дитячих лікарнях та відділеннях міста. http://www.gromada.vn.ua/ua/news/191
- Активісти «Епідемії доброти» представили проект, який уже став міжнародним. http://www.gromada.vn.ua/ua/news/165
- ГО «Центр Полілля-Соціум» (Сергій Проценко) розповів про проект «Через досвід до успіху». http://www.gromada.vn.ua/ua/news/157
Важливою для розуміння врядування у фонді громади була вечеря із представниками Правління фонду «Подільська громада». На вечері були присутні: В. Бронюк – Голова Правління, соліст музичного гурту «ТІК», Н.Космина – головний редактор міського комунального підприємства «Вінницька газета», Г. Мельник – керівник проектів журналу «Свадьба до и после». На вечорі панувала атмосфера невимушеного спілкування та обговорення.
Завершилася Школа зустріччю з представниками влади та ЗМІ. На цій зустрічі були присутні: В. Балицька – заступник міського голови, І. Френкель – директор департаменту культури Вінницької міської ради, С. Сулімова – директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також представники ЗМІ: Телеканал «Еверест», телерадіокомпанія «Смарт», інформаційно-телевізійна агенція «ВІТА», радіо «Місто над Бугом», газета « Вінницька газета» та інші.
Впродовж роботи на Школі учасники аналізували, обговорювали, доопрацьовували плани роботи своїх організацій і в останній день презентували вже оновлені плани.
Також учасники Школи фондів громад відвідали благодійний фонд «Подільська громада», обговорювали перспективи співпраці і можливості розвитку фондів громад в Україні.
У підсумкових анкетах представники українських фондів громад, чи організацій, які хочуть стати фондами громад, написали: «Хотілось би втілити на практиці усі отримані на Школі знання, щоб бути максимально корисним для свого фонду громади», «Дякую за знання, Школа цікава та корисна», «дуже вдячна Школі за можливість отримати такі ґрунтовні знання», «отримав глибоке осмислення і розуміння філософії, сутності ФГ, бажаю і далі тримати таку високу якість роботи», «участь у Школі справді необхідна багатьом фондам громад, дякую!». Одразу після Школи учасники створили групу у Фейсбуку, де почався активний обмін інформацією! Тож будемо готуватися до наступної школи! Дякуємо всім за участь!!!
[nggallery id=3]