fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Програма втілюється ІСАР Єднання за підтримки ЮНІСЕФ спільно з 11 імплементаційними партнерами – локальними громадськими організаціями та молодіжними центрами: ГО «Молодіжна платформа», ГО «Будуємо Україну Разом», ГО «Між іншим», ГО «School of ME», ГО «Простір молоді», ГО «Асоціація Молодіжних працівників України», ГО «Молодіжний культурно-освітній «Центр Науки Тернополя», ГО «Центр молоді Чернівців», ГО «Молодіжний центр Волині», БО «Центр освітніх ініціатив», ГО «Західноукраїнський кластер соціальних підприємств».  Публічний старт проєкту відбувся 26 липня 2023.

форум 5.12 4

Програма спрямована на розвиток молодіжної інфраструктури, підтримку молодіжних рад, соціальне підприємництво та неформальну освіту, створюючи можливості для самореалізації та залучення молоді до життя громади у Волинській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

Протягом двох років програма охопила 228679 молодих українців, з них – 111658 унікальні бенефіціар(к)и (11900 чоловіків, 24823 жінок, 46358 дівчат, 28577 хлопців). Серед них: 4077 ВПО та 814 людей з інвалідністю.

Детальніше на сторінці програми: https://unicef.ednannia.ua/

UPSHIFT

Протягом 2023-2024 років у співпраці з 6 імплементаційними партнерами, ми провели 18 хвиль UPSHIFT у ТернопільськійРівненськійІвано-ФранківськійЗакарпатськійВолинській та Чернівецькій областях, залучивши 846 молодих українців, які охопили понад 21 тис. молоді у 6 областях України.
Імплементаційні партнери: ГО «МІЖ ІНШИМ», Молодіжний центр Волині, Центр науки Тернополя, ГО «Простір молоді», Центр молоді Чернівців та ГО «Будуємо Україну Разом».
Ми зібрали кращі практики, проаналізували усі виклики та досягнення, і сформували рекомендації, які допоможуть наступним поколінням UPSHIFT: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/400

МОЛОДІЖНІ РАДИ

Проєкт «Програма підтримки молодіжних рад» в межах Програми підтримала діяльність 15 молодіжних рад, які охопили своєю діяльністю понад 6.5 тис. молодих українців у Волинській, Закарпатській та Львівській областях.:

  • Молодіжна рада при Торчинській селищній раді
  • Молодіжна рада при Ковельському міському голові
  • Молодіжна рада Тячівської міської ради
  • Молодіжна рада при Закарпатській ОВА
  • Молодіжна рада при Довжанській сільській раді
  • Журавнівська молодіжна рада
  • Ужгородська молодіжна рада
  • Молодіжна рада Новороздільської ТГ
  • Молодіжна рада Славське
  • Молодіжна рада Миколаєва
  • Молодіжна рада при Мукачівській міській раді
  • Молодіжна рада при Луцькій міській раді
  • Молодіжна рада при Ходорівській міській раді
  • Молодіжна рада Стрийщини
  • Молодіжна рада Дрогобицької громади

Імплементаційний партнер: ГО «Молодіжна платформа».

Досвід роботи з молодіжними радами доступний у посібнику: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/394

МОЛОДІЖНІ ПРОГРАМИ

19 січня 2024 року три молодіжні ради отримали фінансову підтримку цільових соціальних програм молоді у своїх громадах в рамках проєкту «Програма підтримки молодіжних рад»: Молодіжна рада при Торчинській селищній радіМиколаївська Молодіжна Рада та Молодіжна рада м. Ковеля з успішним відбором у конкурсі. Торчинська громада отримала 400 000 грн на мобільну молодіжну роботу (5 подій, 245 учасників), Ковельська громада – 700 000 грн на ремонт та оснащення молодіжного центру, Миколаївська громада – 300 000 грн на підтримку молодіжних активностей (6 подій, 178 учасників). Створено механізм передачі фінансування грантових коштів на рахунки громад задля реалізації програм з підтримки молоді. Імплементаційний партнер: ГО «Молодіжна платформа».

За результатами роботи розробили «Порадник: молодіжна рада від теорії до практики»https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/394

МОЛОДІЖНІ ЦЕНТРИ

В межах програми підтримали 7 ініціативних груп з Закарпатської області (с. Вільхівка, смт Дубове, с. Голубине, м. Ужгород, с. Розтоки, с. Синевир, с. Теребля), 2 – з Волинської області (м. Ківерці, м. Нововолинськ), а також одну групу зі Львівської області (м. Рудки).
Завдяки програмі спільно з партнерами вдалось відкрити 10 нових молодіжних центрів, а також оновити приміщення у 2 центрів у Львівській, Волинській та Закарпатській областях України. Внесок проєкту у ремонт та посилення команди центрів склав 13,1 млн грн, також місцеві громади інвестували понад 13,7 млн грн на ремонтні роботи у 2024 та програмний розвиток центрів у 2025 році. Своїми заходами молодіжні центри залучили понад 21 тис. молоді у громадах. Імплементаційний партнер: ГО «Молодіжна платформа».

Досвід втілення програми молодіжних центрів доступний за посиланням: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/404

МОЛОДІЖНІ ПРАЦІВНИКИ

В межах програми відбулось навчання представників та представниць закладів освіти та інших організацій будь-якого рівня та підпорядкування, які працюють з підлітками та молоддю із Закарпатської, Волинської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Львівської та Чернівецької областей. 

У 7 областях України навчання з молодіжної роботи пройшли 2017 соціальних та педагогічних працівників, а також випускники державної програми «Молодіжний працівник». Протягом двох років імплементаційний партнер провів серію онлайн-тренінгів «Основи молодіжної роботи» для вчителів, працівників позашкілля, соціальних працівників та всіх зацікавлених, а також базові та спеціалізовані тренінги державної сертифікованої програми «Молодіжний працівник». Імплементаційний партнер: ГО «Асоціація молодіжних працівників України».

СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

В межах програми спільно з партнерами утворили 12 соціальних підприємств на базі молодіжних центрів у Львівській, Закарпатській та Волинській областях. В межах програми усі соціальні підприємства отримали інституційну, юридичну підтримку, а також допомогу з обладнанням.

22 лютого понад 40 представників/ць організацій громадянського суспільства, комунальних закладів та органів влади по поличках розклали механізм роботи соціального підприємництва на базі молодіжних центрів під час зустрічі в Києві. 30 учасників долучились онлайн. Дім громадянського суспільства ІСАР Єднання відчинив свої двері для експертної спільноти під час дизайн сесії «Соціальне підприємництво як дієвий механізм фінансової сталості молодіжних центрів». У межах програми Аудиторська компанія CompassGroup розробила юридичний висновок про «Механізми створення молодіжних центрів з підприємницькою діяльністю». Імплементаційний партнер: ГО «Школа усвідомленого підприємництва».

Успішні історії реалізації проєкту доступні тут: https://docs.google.com/document/d/16sURld2V9SuIrlU9hxEZVzsVMfVd9gR8zMYo-4NdNPM/edit?usp=sharing

НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА (ГУРТКИ)

Конкурс для залучення до проєкту гуртків, які працюють у Львівській області, тривав у серпні 2023 року. На конкурс подалося 78 гуртків. Учасниками проєкту обрано 20 гуртків, які отримали найвищі рейтингові бали. З вересня 2023 року вони розпочали роботу в рамках програми. Протягом проєкту вони провели понад 500 заходів, залучивши понад 4500 дітей з усіх куточків Львівської області. 

Напрями роботи гуртків.

  • Народні ремесла: Народні ремесла України; Природа нашого краю;
    «Biblioart»; «Творча майстерня»; Бісероплетіння.
  • Танцювальні студії: Танцювальна студія «Step Up»; Танцювальна студія «Рушничок»; Танцювальний гурток «Червона рута»; Хореографічна студія народного танцю.
  • Технології: «Інноваційні технології», Фітодизайн; Кулінарна академія.
  • Спортивна тематика: Веслування на байдарках; Гурток плавання; Гурток волейболу.
  • Вокальні гуртки: Школа вокалу «Хвиля»; Хор «Радуниця».
  • Живопис: Студія «Чарівний пензлик»; «Образотворче мистецтво».
  • Природничі: «Світ живої природи».

Імплементаційний партнер: БО «Центр освітніх ініціатив».

Звіт про вплив проєкту на розвиток навичок вихованців гуртків доступний за посиланням: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/405


ШКІЛЬНЕ СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

8 квітня 2024 року стартував проєкт «Львівські шкільні соціальні підприємства» в межах спільної програми ІСАР Єднання з UNICEF Ukraine. Парнерами стали Західноукраїнський кластер соціальних підприємств та Центр підтримки підприємництва у співпраці з Львівською міською радою.

Мета проєкту - розвиток soft skills (м'яких навичок) у школярів, які допоможуть їм обрати правильний вектор у дорослому житті, виховання молодих підприємців для зміцнення в майбутньому економіки України, створення умов для самореалізації молоді в Україні. 

За результами конкурсу 23 команди утворили шкільні соціальні підприємства. 13 команд підтримувались у межах програми, а 10 – отримали фінансування з місцевого бюджету. В межах проєкту вони отримали:

  •  менторську підтримку від практиків під час реалізації проєкту;
  •  гранти на створення соціального підприємства на базі школи;
  •  участь у форумах та ярмарках;
  •  підтримку Західноукраїнського кластеру соціальних підприємств після завершення проєкту;
  •  досвід у веденні підприємницької діяльності.

Проєкт здобув визнання на національному рівні, отримавши нагороду Ukrainian Enterprise Promotion Awards 2024. Діяльність шкільних соціальних підприємств охопила понад 3,4 тис. дітей у Львівській області. Імплементаційний партнер: ГО «Західноукраїнський кластер соціальних підприємств».

Досвід втілення проєкту доступний у практичному посібнику «Соціальне шкільне підприємництво – шлях до самореалізації учнівства»https://ednn.link/MJ6Osz

Програма «Зміцнення спроможності молодих людей стати агентами змін через розвиток життєвих навичок підлітків та підтримку молодіжного активізму у 7-ми західних областях» втілюється ІСАР Єднання спільно з 11 імплементаційними партнерами за фінансової підтримки ЮНІСЕФ, Урядів Японії і Норвегії та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.