Програма втілюється ІСАР Єднання за підтримки ЮНІСЕФ спільно з 11 імплементаційними партнерами – локальними громадськими організаціями та молодіжними центрами: ГО «Молодіжна платформа», ГО «Будуємо Україну Разом», ГО «Між іншим», ГО «School of ME», ГО «Простір молоді», ГО «Асоціація Молодіжних працівників України», ГО «Молодіжний культурно-освітній «Центр Науки Тернополя», ГО «Центр молоді Чернівців», ГО «Молодіжний центр Волині», БО «Центр освітніх ініціатив», ГО «Західноукраїнський кластер соціальних підприємств». Публічний старт проєкту відбувся 26 липня 2023.
Програма спрямована на розвиток молодіжної інфраструктури, підтримку молодіжних рад, соціальне підприємництво та неформальну освіту, створюючи можливості для самореалізації та залучення молоді до життя громади у Волинській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернівецькій та Закарпатській областях.
Протягом двох років програма охопила 228679 молодих українців, з них – 111658 унікальні бенефіціар(к)и (11900 чоловіків, 24823 жінок, 46358 дівчат, 28577 хлопців). Серед них: 4077 ВПО та 814 людей з інвалідністю.
Детальніше на сторінці програми: https://unicef.ednannia.ua/
UPSHIFT
Протягом 2023-2024 років у співпраці з 6 імплементаційними партнерами, ми провели 18 хвиль UPSHIFT у Тернопільській, Рівненській, Івано-Франківській, Закарпатській, Волинській та Чернівецькій областях, залучивши 846 молодих українців, які охопили понад 21 тис. молоді у 6 областях України.
Імплементаційні партнери: ГО «МІЖ ІНШИМ», Молодіжний центр Волині, Центр науки Тернополя, ГО «Простір молоді», Центр молоді Чернівців та ГО «Будуємо Україну Разом».
Ми зібрали кращі практики, проаналізували усі виклики та досягнення, і сформували рекомендації, які допоможуть наступним поколінням UPSHIFT: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/400
МОЛОДІЖНІ РАДИ
Проєкт «Програма підтримки молодіжних рад» в межах Програми підтримала діяльність 15 молодіжних рад, які охопили своєю діяльністю понад 6.5 тис. молодих українців у Волинській, Закарпатській та Львівській областях.:
- Молодіжна рада при Торчинській селищній раді
- Молодіжна рада при Ковельському міському голові
- Молодіжна рада Тячівської міської ради
- Молодіжна рада при Закарпатській ОВА
- Молодіжна рада при Довжанській сільській раді
- Журавнівська молодіжна рада
- Ужгородська молодіжна рада
- Молодіжна рада Новороздільської ТГ
- Молодіжна рада Славське
- Молодіжна рада Миколаєва
- Молодіжна рада при Мукачівській міській раді
- Молодіжна рада при Луцькій міській раді
- Молодіжна рада при Ходорівській міській раді
- Молодіжна рада Стрийщини
- Молодіжна рада Дрогобицької громади
Імплементаційний партнер: ГО «Молодіжна платформа».
Досвід роботи з молодіжними радами доступний у посібнику: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/394
МОЛОДІЖНІ ПРОГРАМИ
19 січня 2024 року три молодіжні ради отримали фінансову підтримку цільових соціальних програм молоді у своїх громадах в рамках проєкту «Програма підтримки молодіжних рад»: Молодіжна рада при Торчинській селищній раді, Миколаївська Молодіжна Рада та Молодіжна рада м. Ковеля з успішним відбором у конкурсі. Торчинська громада отримала 400 000 грн на мобільну молодіжну роботу (5 подій, 245 учасників), Ковельська громада – 700 000 грн на ремонт та оснащення молодіжного центру, Миколаївська громада – 300 000 грн на підтримку молодіжних активностей (6 подій, 178 учасників). Створено механізм передачі фінансування грантових коштів на рахунки громад задля реалізації програм з підтримки молоді. Імплементаційний партнер: ГО «Молодіжна платформа».
За результатами роботи розробили «Порадник: молодіжна рада від теорії до практики»: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/394
МОЛОДІЖНІ ЦЕНТРИ
В межах програми підтримали 7 ініціативних груп з Закарпатської області (с. Вільхівка, смт Дубове, с. Голубине, м. Ужгород, с. Розтоки, с. Синевир, с. Теребля), 2 – з Волинської області (м. Ківерці, м. Нововолинськ), а також одну групу зі Львівської області (м. Рудки).
Завдяки програмі спільно з партнерами вдалось відкрити 10 нових молодіжних центрів, а також оновити приміщення у 2 центрів у Львівській, Волинській та Закарпатській областях України. Внесок проєкту у ремонт та посилення команди центрів склав 13,1 млн грн, також місцеві громади інвестували понад 13,7 млн грн на ремонтні роботи у 2024 та програмний розвиток центрів у 2025 році. Своїми заходами молодіжні центри залучили понад 21 тис. молоді у громадах. Імплементаційний партнер: ГО «Молодіжна платформа».
Досвід втілення програми молодіжних центрів доступний за посиланням: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/404
МОЛОДІЖНІ ПРАЦІВНИКИ
В межах програми відбулось навчання представників та представниць закладів освіти та інших організацій будь-якого рівня та підпорядкування, які працюють з підлітками та молоддю із Закарпатської, Волинської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Львівської та Чернівецької областей.
У 7 областях України навчання з молодіжної роботи пройшли 2017 соціальних та педагогічних працівників, а також випускники державної програми «Молодіжний працівник». Протягом двох років імплементаційний партнер провів серію онлайн-тренінгів «Основи молодіжної роботи» для вчителів, працівників позашкілля, соціальних працівників та всіх зацікавлених, а також базові та спеціалізовані тренінги державної сертифікованої програми «Молодіжний працівник». Імплементаційний партнер: ГО «Асоціація молодіжних працівників України».
СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО
В межах програми спільно з партнерами утворили 12 соціальних підприємств на базі молодіжних центрів у Львівській, Закарпатській та Волинській областях. В межах програми усі соціальні підприємства отримали інституційну, юридичну підтримку, а також допомогу з обладнанням.
22 лютого понад 40 представників/ць організацій громадянського суспільства, комунальних закладів та органів влади по поличках розклали механізм роботи соціального підприємництва на базі молодіжних центрів під час зустрічі в Києві. 30 учасників долучились онлайн. Дім громадянського суспільства ІСАР Єднання відчинив свої двері для експертної спільноти під час дизайн сесії «Соціальне підприємництво як дієвий механізм фінансової сталості молодіжних центрів». У межах програми Аудиторська компанія CompassGroup розробила юридичний висновок про «Механізми створення молодіжних центрів з підприємницькою діяльністю». Імплементаційний партнер: ГО «Школа усвідомленого підприємництва».
Успішні історії реалізації проєкту доступні тут: https://docs.google.com/document/d/16sURld2V9SuIrlU9hxEZVzsVMfVd9gR8zMYo-4NdNPM/edit?usp=sharing
НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА (ГУРТКИ)
Конкурс для залучення до проєкту гуртків, які працюють у Львівській області, тривав у серпні 2023 року. На конкурс подалося 78 гуртків. Учасниками проєкту обрано 20 гуртків, які отримали найвищі рейтингові бали. З вересня 2023 року вони розпочали роботу в рамках програми. Протягом проєкту вони провели понад 500 заходів, залучивши понад 4500 дітей з усіх куточків Львівської області.
Напрями роботи гуртків.
- Народні ремесла: Народні ремесла України; Природа нашого краю;
«Biblioart»; «Творча майстерня»; Бісероплетіння. - Танцювальні студії: Танцювальна студія «Step Up»; Танцювальна студія «Рушничок»; Танцювальний гурток «Червона рута»; Хореографічна студія народного танцю.
- Технології: «Інноваційні технології», Фітодизайн; Кулінарна академія.
- Спортивна тематика: Веслування на байдарках; Гурток плавання; Гурток волейболу.
- Вокальні гуртки: Школа вокалу «Хвиля»; Хор «Радуниця».
- Живопис: Студія «Чарівний пензлик»; «Образотворче мистецтво».
- Природничі: «Світ живої природи».
Імплементаційний партнер: БО «Центр освітніх ініціатив».
Звіт про вплив проєкту на розвиток навичок вихованців гуртків доступний за посиланням: https://home.ednannia.ua/analytics/data-catalog/405
ШКІЛЬНЕ СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО
8 квітня 2024 року стартував проєкт «Львівські шкільні соціальні підприємства» в межах спільної програми ІСАР Єднання з UNICEF Ukraine. Парнерами стали Західноукраїнський кластер соціальних підприємств та Центр підтримки підприємництва у співпраці з Львівською міською радою.
Мета проєкту - розвиток soft skills (м'яких навичок) у школярів, які допоможуть їм обрати правильний вектор у дорослому житті, виховання молодих підприємців для зміцнення в майбутньому економіки України, створення умов для самореалізації молоді в Україні.
За результами конкурсу 23 команди утворили шкільні соціальні підприємства. 13 команд підтримувались у межах програми, а 10 – отримали фінансування з місцевого бюджету. В межах проєкту вони отримали:
- менторську підтримку від практиків під час реалізації проєкту;
- гранти на створення соціального підприємства на базі школи;
- участь у форумах та ярмарках;
- підтримку Західноукраїнського кластеру соціальних підприємств після завершення проєкту;
- досвід у веденні підприємницької діяльності.
Проєкт здобув визнання на національному рівні, отримавши нагороду Ukrainian Enterprise Promotion Awards 2024. Діяльність шкільних соціальних підприємств охопила понад 3,4 тис. дітей у Львівській області. Імплементаційний партнер: ГО «Західноукраїнський кластер соціальних підприємств».
Досвід втілення проєкту доступний у практичному посібнику «Соціальне шкільне підприємництво – шлях до самореалізації учнівства»: https://ednn.link/MJ6Osz
Програма «Зміцнення спроможності молодих людей стати агентами змін через розвиток життєвих навичок підлітків та підтримку молодіжного активізму у 7-ми західних областях» втілюється ІСАР Єднання спільно з 11 імплементаційними партнерами за фінансової підтримки ЮНІСЕФ, Урядів Японії і Норвегії та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.