fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

форум 5.12 4

Програма втілюється ІСАР Єднання за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) спільно з 10 імплементаційними партнерами – локальними громадськими організаціями та молодіжними центрами: ГО «Молодіжна платформа», ГО «Будуємо Україну Разом», ГО «Між іншим», ГО «School of ME», ГО «Простір молоді», ГО «Асоціація Молодіжних працівників України», ГО «Молодіжний культурно-освітній «Центр Науки Тернополя», ГО «Центр молоді Чернівців», ГО «Молодіжний центр Волині», БО «Центр освітніх ініціатив». Публічний старт проєкту відбувся 26 липня 2023.

Детальніше на сторінці програми: https://unicef.ednannia.ua/

UPSHIFT

За перші місяці 2024 року у ТернопільськійРівненськійІвано-ФранківськійЗакарпатськійВолинській та Чернівецькій областях відбулись буткемпи третьої хвилі UPSHIFT. Понад 260 молодих українців з 6 областей об’єднались у 63 команди, щоб створювати неймовірні проєкти у своїх громадах. Команди перших двох хвиль UPSHIFT вже встигли охопити своєю діяльністю понад 14700 молодих українців та українок. Імплементаційні партнери: ГО «МІЖ ІНШИМ», Молодіжний центр Волині, Центр науки Тернополя, ГО «Простір молоді», Центр молоді Чернівців та ГО «Будуємо Україну Разом».

МОЛОДІЖНІ РАДИ

Проєкт «Програма підтримки молодіжних рад» в межах Програми підтримує діяльність 10 молодіжних рад у Львівській, Закарпатській та Волинській областях:

 • Молодіжна рада при Торчинській селищній раді;
 • Молодіжна рада при Ковельському міському голові;
 • Молодіжна рада Тячівської ТГ;
 • Молодіжна рада при Закарпатській ОДА;
 • Молодіжна рада при Довжанській сільській раді;
 • Ужгородська молодіжна рада;
 • Молодіжна рада Новороздільської ТГ;
 • Молодіжна рада Славської ТГ;
 • Миколаївська Молодіжна Рада;
 • Журавнівська молодіжна рада.

19 січня 2024 року три молодіжні ради отримали фінансову підтримку цільових соціальних програм молоді у своїх громадах в рамках проєкту «Програма підтримки молодіжних рад»: Молодіжна рада при Торчинській селищній радіМиколаївська Молодіжна Рада та Молодіжна рада м. Ковеля з успішним відбором у конкурсі.

МОЛОДІЖНІ ЦЕНТРИ

В межах програми підтримали 7 ініціативних груп з Закарпатської області (с. Вільхівка, смт Дубове, с. Голубине, м. Ужгород, с. Розтоки, с. Синевир, с. Теребля), 2 – з Волинської області (м. Ківерці, м. Нововолинськ), а також одну групу зі Львівської області (м. Рудки).
За перші місяці програми командам вдалось юридично створити 10 молодіжних центрів Волинської, Закарпатської та Львівської областей, які будуть відкриті орієнтовно на початку весни. У приміщеннях майбутніх молодіжних центрів таких населених пунктів як Нововолинськ, Синевир, Вільхівка та Теребля вже стартував ремонт приміщень майбутніх молодіжних центрів. За підтримки програми вже 7 ініціативних команд молодіжних центрів реалізовують заходи, зокрема це команди молодіжних центрів у м. Ужгород, Рудки, Синевир, Дубове, Вільхівка, Розтоки, Голубине. 
14 березня 2024 офіційно дали старт роботи та відкрили двері комунальниого закладу Молодіжний центр 4.0 / Нововолинськ.

МОЛОДІЖНІ ПРАЦІВНИКИ

Асоціація молодіжних працівників України навчає представників та представниць закладів освіти та інших організацій будь-якого рівня та підпорядкування, які працюють з підлітками та молоддю із Закарпатської, Волинської, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Львівської та Чернівецької областей. 
2 лютого Асоціація молодіжних працівників України провела базовий онлайн-тренінг «Молодіжний працівник» у співпраці з ГО «Молодіжна платформа». Учасники розглянули різні форми молодіжної роботи, вирішували складні завдання та досліджували потреби і бажання молоді. 25-27 січня 2024 р. відбувся базовий тренінг програми »Молодіжний працівник» у м. Тернополі для представників Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей. 22 вмотивовані учасники та учасниці натхненно працювали, обмінювалися досвідом, прокачували свої компетентності, щоб і надалі здійснювати якісну молодіжну роботу. Також партнери провели 16 онлайн-тренінгів «Основи молодіжної роботи» для вчителів, працівників позашкілля, соціальних працівників та всіх зацікавлених - 400 учасників.

СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

В межах програми відбувся конкурс для обрання молодіжних центрів, які створять власні соціальні підприємництва у Волинській, Львівській та Закарпатській областях. За місяць відбору на конкурс подалось 33 молодіжних центри. Учасниками проєкту обрано 13 молодіжних центрів (Волинська обл – 4, Львівська обл – 4, Закарпатська обл – 5). Імпементаційний партнер вже розпочав роботу з командами.

22 лютого понад 40 представників/ць організацій громадянського суспільства, комунальних закладів та органів влади по поличках розклали механізм роботи соціального підприємництва на базі молодіжних центрів під час зустрічі в Києві. 30 учасників долучились онлайн. Дім громадянського суспільства ІСАР Єднання відчинив свої двері для експертної спільноти під час дизайн сесії «Соціальне підприємництво як дієвий механізм фінансової сталості молодіжних центрів».

30 січня команда ГО «Школа усвідомленого підприємництва» (School of ME) розпочала роботу з 13 молодіжними центрами, які створять власні СП (соціальні підприємства) у Волинській, Львівській та Закарпатській областях. Під час дводенного онлайн навчання тренерки розповіли учасникам про установчі акценти створення соціального бізнесу, тестування ідей та бізнес – моделювання. У межах програми Аудиторська компанія CompassGroup розробила юридичний висновок про “Механізми створення молодіжних центрів з підприємницькою діяльністю”.

НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА (ГУРТКИ)

Конкурс для залучення до проєкту гуртків, які працюють у Львівській області, тривав у серпні 2023 року. На конкурс подалося 78 гуртків. Учасниками проєкту обрано 20 гуртків, які отримали найвищі рейтингові бали. З вересня 2023 року вони розпочали роботу в рамках програми. Приблизна кількість дітей, охоплених діяльністю у 2023 році – 2900.

Напрями роботи гуртків.

 • Народні ремесла: Народні ремесла України; Природа нашого краю;
  «Biblioart»; «Творча майстерня»; Бісероплетіння.
 • Танцювальні студії: Танцювальна студія “Step Up”; Танцювальна студія «Рушничок»; Танцювальний гурток «Червона рута»; Хореографічна студія народного танцю.
 • Технології: «Інноваційні технології», Фітодизайн; Кулінарна академія.
 • Спортивна тематика: Веслування на байдарках; Гурток плавання; Гурток волейболу.
 • Вокальні гуртки: Школа вокалу «Хвиля»; Хор «Радуниця».
 • Живопис: Студія «Чарівний пензлик»; «Образотворче мистецтво».
 • Природничі: «Світ живої природи».

Від початку осені 2024 року програми, Центр освітніх ініціатив провів понад 4042 занять для 1685 дітей та підлітків Львівської області.


ШКІЛЬНЕ СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО

8 квітня стартує проєкт “Львівські шкільні соціальні підприємства” в межах нашої спільної програми з UNICEF Ukraine. Парнерами проєкту стануть Західноукраїнський кластер соціальних підприємств та Центр підтримки підприємництва у партнерстві з Львівською міською радою.

Мета проєкту - розвиток soft skills (м'яких навичок) у школярів, які допоможуть їм обрати правильний вектор у дорослому житті, виховання молодих підприємців для зміцнення в майбутньому економіки України, створення умов для самореалізації молоді в Україні.Для участі у проєкті буде відібрано 24 школи Львівської громади. Після завершення навчання буде відібрано 10 переможців, які отримають:

 •  менторську підтримку від практиків під час реалізації проєкту;
 •  гранти на створення соціального підприємства на базі школи;
 •  участь у форумах та ярмарках;
 •  підтримку Західноукраїнського кластеру соціальних підприємств після завершення проєкту;
 •  досвід у веденні підприємницької діяльності.

Програма “Зміцнення спроможності молодих людей стати агентами змін через розвиток життєвих навичок підлітків та підтримку молодіжного активізму у 7-ми західних областях” втілюється ІСАР Єднання спільно з 10 імплементаційними партнерами за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Урядів Японії і Норвегії та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW.