Грантовий конкурс «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях» має на меті посилення співпраці між громадянами і місцевою владою в межах діяльності органів місцевого самоврядування з раннього відновлення, яка передбачає залучення громадян.
Пріоритети грантового конкурсу охоплювали відновлення ключових державних послуг, зокрема в освіті, охороні здоров’я, соціальних та адміністративних послугах, а також відновлення культурних і спортивних ініціатив на постраждалих від війни територіях. Важливим аспектом є планування відновлення місцевого самоврядування та чітке донесення пріоритетів громади до органів влади, а також вдосконалення систем громадського захисту, включаючи навчання з безпеки. Особливий акцент на наданні соціальних послуг для вразливих груп населення та налагодженні співпраці з державними службами для покращення реагування на надзвичайні ситуації.
З лютого до липня 2024 року ІСАР Єднання підтримав 37 проєктів у 7 областях України.
Вінницька область
- Подільська агенція регіонального розвитку сприяла посиленню стійкості громад до впливу окупації та військових дій. Зокрема організація посилила безпекові елементи громади і її представників та підтримали процеси довготривалої безпеки.
Донецька область
- ГО «Союз Ветеранів АТО Донбасу» сприяла посиленню участі громадськості у процесах відновлення у Святогірській та Лиманський громадах шляхом неформальної освіти, зокрема тренінгам з основ громадянського активізму.
- ГО «Точка доступу» створила умови для посилення співпраці між громадянами і місцевою владою в процесах прийняття рішень щодо відновлення та розвитку громад. Організація створила робочі групи у трьох громадах Донецької області: Іллінівській, Новогродівській та Черкаській громадах.
Запорізька область
- ГО «Український центр міжнародних відносин» сприяла залученню жителів громад Херсонської області до процесів відновлення шляхом створення постійно діючих діалогових груп, як платформ співпраці влади та громадськості, підняттю їх фахового рівня.
- Івано-Франківська область
- ГО «Розвиток бізнес-сектору України» розробила програми розвитку спроможності органів місцевого самоврядування та бізнесу залучати кошти і створювати передумови для відбудови та відновлення ділової активності громади.
Київ
- ГО «Добровольці-вогнеборці» забезпечила допомогу 3 громадам прифронтових областей в успішному створенні добровільних пожежних команд на їхній території та створила передумови для подальшого розвитку цих команд та проведення ними навчань місцевого населення.
- Громадська спілка «Національна Рада Жінок України» сприяла створенню моделі Центру швидкого відновлення звільнених сіл для розповсюдження досвіду як в Україні так і за її межами.
- ГО «Покоління Ю» забезпечила посилення громадської участі молоді в деокупованих громадах шляхом підвищення компетенцій з адвокації та взаємодії з органами влади.
- ГО «Центр дослідження суспільства» розробила драфт Концепції інтегрованого розвитку Сумської громади та організація процесу громадянської участі в рамках розробки цього стратегічного документа для запуску процесу відновлення громади.
- БО «ЯСА» сприяла відновленню послуг у сфері спорту, проведення освітньо-культурних заходів, посилення участі жителів громади у процесах відновлення та сталого розвитку.
Київська область
- ГО «Нова Калита» забезпечила створення простору «Заворицький рух» для організації безпечно-змістовного дозвілля молоді села Заворичі, яке знизить ризик асоціальної поведінки та неорганізованого, небезпечного проведення часу у с. Калита.
- ГО «РОКО» сприяли є налагодженню партнерства між громадськістю та представниками органів місцевого самоврядування безпосередньо через посилення спроможності представників громадськості у м. Українка.
- ГО «Студениківські джерела» підтримала модернізацію публічної бібліотеки з перетворенням її у сучасний простір, майданчик громадянської активності членів громади та центром взаємодії громади з місцевою владою у с. Студеники.
- БО «Фонд громади Березані» допомогла облаштуванню 3-х просторів для спілкування та спільних дій жителів деокупованих сіл Баришівської ТГ Броварського району Київщини, проаналізувала інструменти/механізми залучення мешканців до прийняття рішень щодо відновлення територіальних громад.
- ГО «Центр логістики розвитку громад» забезпечила відновлення та розвиток громади після окупації та воєнних дій, з фокусом на безпеці, соціально-психологічному добробуту та створила 2 безпечних приміщення для реалізації громадських ініціатив, відпочинку та спорту у м. Буча.
- ГО «Ю Ренью» сприяла створенню ефективної концепції відновлення та розвитку Бишівської об’єднаної територіальної громади (ОТГ), спрямованої на відбудову постраждалої території після дій окупантів, залучення різноманітних стейкхолдерів, створення осередків громадської участі та забезпечення стійкого розвитку громади у с. Ясногородка.
Миколаївська область
- ГО «Агентство економічного розвитку» сприяла підвищенню громадської активності та соціальної згуртованості жителів 3 громад Миколаївської області через створення осередків громадської участі у кожній громаді.
- ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» впровадила у Шевченківській сільській громаді дієву «Громадянську платформу відновлення» як діалоговий майданчик стейкхолдерів та осередок реальної участі жителів громади при плануванні процесів відновлення громади.
Одеська область
- ГО «Сила об'єднання» забезпечила відновлення спортивного життя у м. Снігурівка шляхом створення дитячого простору "Світ дитинства". Сприяла підвищенню кваліфікації персоналу, який працює з дітьми у сфері надання першої домедичної та першої психологічної допомоги.
Полтавська область
- ГО «Центр розвитку та співпраці громад» сприяла активізації громадянського суспільства Конотопської міської територіальної громади - через створення умов та облаштування простору для опанування і широкого застосування інструментів партисипації.
Сумська область
- ГО «Воргол» активізувала покращення соціально емоційного рівня внутрішньо переміщених осіб шляхом створення «Простору вільного спілкування» - осередку громадської участі для надання послуг з проведення змістовного дозвілля та культурних заходів
- ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини»» сприяла заснуванню консультативно-дорадчих та медійних практик у п’яти деокупованих територіальних громадах Сумської області з метою посилення їх стійкості та соціальної згуртованості у вимірах публічного дискурсу навколо проблематики стратегії сталого соціально-економічного розвитку
- ГО «Центр Європейської інтеграції Слобожанщини» сприяла залученню громадян до прийняття основних управлінсько-фінансових рішень, забезпеченню прозорості і відкритості, налагодженню комунікації та залученню ресурсів для розвитку громади шляхом реалізації громадського бюджету.
Харківська область
- ГО «Агенція місцевих ініціатив» активізувала процес відновлення суспільства в с. Вільхівка, яке зазнало серйозних втрат та руйнувань внаслідок активних бойових дій Російської Федерації проти України.
Херсонська область
- ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень» активізувала посилення ролі молоді в плануванні відбудови Чернігівської області через залучення досвіду та ресурсів міст-побратимів м. Чернігів.
- ГО «БФ «Крила фундейшн»» забезпечила покращення якості життя херсонців, підвищення відчуття їх єдності з громадою завдяки створенню мультифункціонального простору «КРИЛА».
- ГО «БЕРИ і СЛАВ» сприяла створенню мобільного культурного простору у вигляді літнього кінотеатру для відновлення соціокультурного ландшафту, забезпеченню розважальних та культурних можливостей, а також підтримці позитивного розвитку громади.
Черкаська область
- БО «БФ «МХП-Громаді» забезпечила відновлення публічних послуг у сфері культури на деокупованих територіях шляхом відновлення бібліотеки у с. Рудницьке, Баришівської ТГ, Київської області та організації на її базі культурних заходів.
- БО «Проти Корупції» сприяла створенню місцевого громадського офісу в Березнегуватській громаді для ефективного включення громадян у процес раннього відновлення.
Чернігівська область
- ГО «Агенція міських ініціатив» сприяла посиленню громадської участі та залученню громадян до прийняття рішень шляхом напрацювання концепту, створення та діяльності публічних Просторів в 5 постраждалих від російської агресії громадах Чернігівської області. За результатами відкритого конкурсу було подано 33 заявки від 23 територіальних громад Чернігівської області.
- ГО «Відродження нації» підтримала підвищення рівня спроможності постраждалих громад щодо соціально-психологічної підтримки населення у м. Чернігів.
- ГО «ДІМ» забезпечила створення центру безпеки і соціальної згуртованості, забезпечення доступності публічних послуг, що надаються населенню громади – передусім забезпечення захисту населення і територій від пожеж та надзвичайних ситуацій, оповіщення населення, а також дотримання громадської безпеки у м. Мена.
- ГО «ІНАТОН» забезпечила створення доступних можливостей для змістовного відпочинку, саморозвитку та спілкування молоді за інтересами шляхом створення на території БК с.Іванівка молодіжного простору під відкритим небом.
- ГО «Ми - майбутнє!» сприяла створенню швейної майстерні в с. Брусилів з метою навчання молоді швейній справі, розвитку їхніх професійних навичок і підтримки місцевої культури.
- ГО «Північна Горлиця» допомогла створити безпечне місце зберігання транспорту учнів та працівників Анисівського ліцею завдяки облаштування велопарковки.
- ГО «Сфера Молоді» допомогла формуванню стійкості, згуртованості та впливу молоді через навчання та стратегічні зустрічі для 130 представників молодіжних спільнот громад з подальшим напрацюванням рекомендацій до планів відновлення Чернігівської області.
- ГО «ЮСТИНА» сприяла задоволенню потреб велосипедисток/-ів та молоді с. Количівка шляхом проведення безпекового аудиту велоінфраструктури та встановлення критої велопарковки на 30 паркомісць з камерою відеоспостереження.
Грантовий конкурс адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Українy», який фінансується країнами партнерами.