fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

Фонди громад – це неурядові благодійні структури, призначення яких полягає в підвищенні якості життя громад, на території яких поширюється їхня діяльність. Фонди громад визначають потреби місцевої громади, заохочують благодійні пожертви і накопичують кошти, з яких надають гранти на впровадження ініціатив з вирішення соціально важливих місцевих проблем.

Практика створення фондів громад для вирішення місцевих проблем шляхом залучення місцевих ресурсів і колективного громадського прийняття рішень щодо їх використання широко розповсюджена у світі. Історія фондів громад бере свій початок з 1914 р., коли у місті Клівленді, США  банкір Фредерік Гаріс Гофф заснував перший такий фонд з метою організованого використання благодійних пожертв на нагальні потреби громади. Сьогодні фонди громад працюють у 84 країнах світу.

У 2010 році була перша спроба представників українських організацій визначити основні та бажані ознаки фондів громад в Україні. У 2011 році експертна група Програми «Школа фондів громад» продовжила цю роботу і запропонувала 3 групи базових ознак фонду громади в Україні: стартові (які властиві організації з перших днів її діяльності як фонду громади), ознаки, які мають бути досягнуті організацією протягом перших років діяльності та рекомендовані ознаки (важливі, організація планує обов’язково їх набути, проте не завжди може це зробити з перших кроків діяльності).

У межах програми “Школа фондів громад" здійснено видання буклету “Базові ознаки фонду громади в Україні”. У ній 21 представник українських фондів громад, з якими співпрацює програма, дають свої коментарі щодо бачення ознак фондів громад, їх важливості для сталого розвитку організацій. Серед цих організацій є успішні і життєздатні організації, а є молоді фонди, які лише роблять перші кроки на шляху розвитку місцевої філантропії. Проте всі вони чітко позиціонують себе саме як фонд громади. Тому буклет буде особливо цікавий тим, хто хоче дізнатися, що таке фонд громади "із перших вуст".