fbpx
Безкоштовна лінія для питань щодо грантових конкурсів 0 800 50 77 45

До повномасштабної війни громадська організація "Котигорошко" проводила для дітей легкі заняття з вивчення українських традицій, малювали картини, співали, танцювали, втілювали інші творчі ініціативи. Однак, після 24 лютого, зокрема після повернення в Ірпінь, команда побачила проблему та потребу людей у ментальному зціленні.

Аби допомогти українцям психологічно вистояти у цій війні, організація  створила проєкт "Зцілення дітей війни". Так,за фінансової підтримки ЄС у межах проєкту "Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства", що впроваджується ІСАР Єднання, команда ГО "Котигорошко" відкрила простір відновлення ментального здоров’я дітей "Зоряниця".

  • "Нам дуже допомагають ці заняття. Я маю можливість побачити, як дитина реагує, побачити в цих емоціях наявність стресу і, як мама, вже знаю, як з цим працювати…", - ділиться Аліна Лисенко, мама Ореста та Ренати.
  • "Мені дуже важливо, щоб мою дитину, її страхи і те, що вона пережила розуміли, щоб для неї це був безпечний простір, де її підтримають і допоможуть справитися з переживаннями", - говорить Ольга Максимова, мама Іванки.

за

за1

Завдяки цій взаємодії у місцевих мешканців через власний досвід, досвід їх дітей поступово зростає обізнаність про важливість ментального здоровʼя та довіра до інструментів і технік психологічної підтримки дітей війни.

Допомогу від реалізації проєкту отримують не лише діти, а й дорослі – вчителі та психологи Ірпінського регіону, які пройшли навчання за технікам зцілення дітей та дорослих за методикою навчального курсу "Діти війни".

  • "Після проходження занять з тренерами у межах ініціативи, я зрозуміла, що це важливо насамперед для мене. Оскільки ми з чоловіком пережили важкий період, ми втратили будинок, це вплинуло і наше ментальне здоров’я", - Тетяна Корнієнко, практична психологиня.

ГО "Котигорошко" має намір через комунікаційну кампанію розширювати простір спільноти вчителів, який стимулюватиме обміну досвідом поміж вчителями різних шкіл та взаємопідтримку у їх викликах поза супервізійними зустрічами. Ця група у перспективі може сформуватись як фахова місцева спільнота спеціалістів, які працюють на підтримку ментального здоров’я дітей.

  • "Ми хочемо допомогти дітям та дорослим пройти реалії війни для того, щоб піти у майбутнє, будувати нашу країну успішною та вільною", - говорить Наталя Череднюк, директорка ГО "Котигорошко".

за2

Запрошуємо переглянути відеоролик про те, як громадська організація "Котигорошко" допомагає дітям в Ірпені справлятися з викликами війни.

Також заохочуємо переглянути запис вебінару https://fb.me/e/2vH1Y1qH4 ГО "Котигорошко": Діти та війна. Навчання технік зцілення, де говоримо про:

  • Як допомогти дітям пережити травматичний досвід в умовах війни,
  • Як освоїти техніки зцілення та подолання травми війни?
  • Як замінити старі академічні методи приведення дітей "в норму" на ефективні інструменти?
  • Як вчителям справлятися з викликами аби несталий емоційний стан не впливав на навчальний процес?
  • Як вчителі можуть навчитися навичкам, методикам та технікам для психологічної підтримки школярів початкової школи?